• środa, 11 marzec 2020 08:59

Nasi karatecy wrócili z workiem medali

Nasi karatecy wrócili z workiem medali © Piotr Bielawski

Reprezentanci klubów z naszego powiatu starowali w XXVI edycji Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży „Dragon Cup” odbyła się w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i przywieźli z tych zawodów 42 medale.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Poziom zawodów był bardzo wysoki i to zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i sportowym. Do Środy Wielkopolskiej przyjechało 358 zawodników z 34 klubów., Konkurencje w kata i w kumie przynosiły wiele sportowych emocji. Z terenu naszego powiatu zjawiły się kluby: ASW Nippon Krotoszyn, UKS Udemi Kobylin, Koźmiński Klub Karate Do Shotokan UKS Shodan Zduny. Wszyscy zawodnicy pokazali klasę i meldowali się na podium imprezy.

Klub ASW Nippona Krotoszyn reprezentowało tylko siedmioro zawodników. Młodzi karatecy pokazali klasę i zdobyli aż 9 medali (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). – W tej skromnej ekipie jeden zawodnił zdobył sam 3 medale. To Robert Król, który sięgnął po złoto, srebro i brąz. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęliśmy 9 miejsce – cieszy się Piotr Bielawski, trener.

Po złote medale sięgnęli: Robert Król (kumie 8-9 lat, kat. open), Marcelina Pleskacz (kumie juniorek młodszych, kat. -54 kg) i Filip Mosz (kumie juniorów, kat. +68 kg). Srebrne krążki to z kolei zasługa: R. Króla (kat. 8-9 lat), Patryka Matysiaka (kumie 10-11 lat, kat. -35 kg) i Jakuba Pleskacza (kumie juniorów, kat. +68 kg). Brązowe medale dołożyli jeszcze: R. król (kumie 8-9 lat, kat. -30 kg), Maja Dolata (kumie 10-11 lat, kat. +35 kg) i Anna Chlebowska (kumie 12-13 lat, kat. +45 kg).

Równie dobrze poszło ekipie UKS Ekemi Kobylin, która zdobyła łącznie 6 medali. Po złoty medal sięgnął w kategorii kihon – pierwszy krok (6 lat i młodsi) – Patryk Łuczak. Srebrne medale wywalczyli: Olimpia Patryas (kumie 10-11 lat, kat. +35 kg) oraz Jakub Łęcki (kumie juniorów, kat. -68 kg). Brązowe medale dołożyli jeszcze: P. Łuczak (kata – pierwszy krok, 8 lat), Joanna Łuczak (kumie 10-11 lat, kat. – 35kg) i Julia Maślanka (kumie 12-13 lat, kat. open).

Koźmiński Klub Karate Do Shotokan przywiózł do Koźmina 7 medali. Najwyżej uplasowała się Julia Patecka (kumie juniorek młodszych, kat. -54 kg), która zdobyła srebrny medal. Brązowe krążki do kolekcji wywalczyli z kolei: Kajetan Woźniak (kumie 12-13 lat, kat. +50 kg oraz kat. open), Aleksandra Błażejczyk (kumie 10-11 lat, kat. +35 kg i open), Natasza Błażejczyk (kumie 8-9 lat, kat. -30 kg) i Kacper Wojciechowski (kumie juniorów młodszych, kat. open).

Najbardziej liczną ekipą z terenu naszego powiatu był klub UKS Shodan Zduny. Podopieczni trenera Jarosława Adamskiego przywieźli najwięcej medali. Drużynowo złoto wywalczyli: Formanowski, Maciaszek i Romański (kata 14-15 lat i 16-17 lat). Do kolekcji dołożyli jeszcze brązowe zdobycze w drużynach. Kolejno na podium meldowali się: Augustyniak, Jasiński i Szymczak (kata 10-11 lat i 12-13 lat); Barańska, Duczmal i Stanisławska (kata 10-11 lat i 12-13 lat) oraz Adamska, Adamska i Barańska (kata 9 lat i młodsze).

Indywidualnie po złoto sięgnęli: Aleksandra Adamska (kata 7 lat i młodsze), Natasza Adamska (kata 8-9 lat), Katarzyna Trafankowska (kata juniorek), Jakub Romański (kata juniorów młodszych), Mia Palmaczyńska (kata – pierwszy krok, 8 lat) i J. Romański (kumie juniorów młodszych, kat. -52 kg).

Srebrne medale to z kolei zasługa: Jakuba Formanowskiego (kata juniorów młodszych), Eryka Szymczaka (kumie 12-13 lat, kat. -40 kg), Mai Barańskiej (kata 8-9 lat) i Weroniki Marcisz (kumie juniorek młodszych, kat. 45 kg).

Brązowe krążki dorzucili: Nada Duczmal (kata 10-11 lat), Zofia Duczmal (kata 12-13 lat), Magdalena Małecka (kata – pierwszy krok, 10 lat i starsi), Jagoda Mazurek (kata – pierwszy krok, 10 lat i starsi), Paweł Pedoryshyn (kumie juniorów, kat. -61 kg) i J. Formanowski (kumie juniorów młodszych, kat. -52 kg).