• Milicz
  • środa, 27 luty 2019 09:11
  •   10

3 lata więzienia za rozbój z użytkiem młotka

3 lata więzienia za rozbój z użytkiem młotka
3 lata więzienia za rozbój z użytkiem młotka © archiwum

Na karę trzech lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 25-letniego mieszkańca Sulmierzyc, który w maju ub. r. włamał się nocą do domu mieszkańca Starej Huty, uderzył go młotkiem w głowę i grożąc pozbawienia życia, okradł go.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do tego głośnego i brutalnego rozboju we wsi Stara Huta w gminie Krośnice doszło 12 maja 2018 r., przed godz. 04:00 w nocy. 25-letni Przemysław A., mieszkaniec Sulmierzyc w powiecie krotoszyńskim, wybijając okno w drzwiach tarasowych, dostał się do domu jednorodzinnego. 63-letniego Ryszarda Ł. Napastnik uzbrojony w dłuto i gumowy młotek pod groźbą pozbawienia życia domagała się od właściciela domy wydania pieniędzy. Następnie włamywacz uderzył właściciela młotkiem w skroń, po czym zamknął go w altanie.

Złodziej ukradł z domu portfel z zawartością pieniędzy w walucie obcej w kwocie 60 euro (co stanowiło równowartość 255,69 zł) oraz w walucie polskiej w kwocie 180 zł, a także dokumenty tożsamości pokrzywdzonego, kartę bankomatową i telefon komórkowy marki nokia 3310 o wartości 269 zł, po czym uciekł z domu. Na szczęście, obrażenia głowy pokrzywdzonego nie były poważne.

Pierwsza rozprawa odbyła się 11 lutego w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu i stawili się na nią wszyscy zawiadomieni: oskarżony, pokrzywdzony oraz 4 świadków . Oskarżony przyznał się do zarzucanego czynu, ale nie przyznał się do grożenia pokrzywdzonemu śmiercią. Wyrok w tej sprawie zapadł już na drugiej rozprawie, która odbyła się 20 lutego. Sąd Okręgowy uznał oskarżonego Przemysława A. za winnego i wymierzył mu karę trzech lat pozbawienia wolności.

Sąd zaliczył oskarżonemu na poczet wymierzonej kary pozbawienia wolności okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania od 13 maja 2018 r., godz. 11:50 do 11 września 2018 r., godz. 15:30 oraz zwolnił oskarżonego od zapłaty na rzecz Skarbu Państwa kosztów sądowych w całości, w tym odstąpił od wymierzania mu opłaty. Wyrok jest nieprawomocny.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)