• Kraj
  • piątek, 07 lipiec 2017 10:05
  •   534

Sprawdź, czy stracisz 500+

Uwaga! Wchodzą nowe przepisy!
Uwaga! Wchodzą nowe przepisy! Uwaga! Wchodzą nowe przepisy! © archiwum

Posłowie będą dziś głosować nad zmianami przepisów dotyczących 500 plus. Dzięki nim urzędy będą uważniej badać sytuację rodzin zgłaszających się po świadczenie. Chodzi o to, by utrudnić wyłudzanie pieniędzy z rządowej pomocy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zmiany mają obowiązywać od października. Pomoc nadal będzie przysługiwać na drugie i kolejne dziecko. W przypadku pierwszego dziecka o przyznaniu świadczenia będzie obowiązywać kryterium dochodowe: 800 zł lub 1 200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Nadal też świadczenie przysługiwać będzie na dziecko do momentu, w którym ukończy 18 lat. Rodzice, którzy już otrzymują 500 plus, powinni pamiętać, że muszą w sierpniu złożyć ponowny wniosek o przyznanie świadczenia. Jeśli nie dopełnią formalności na czas, to niestety już w październiku przelewy na ich konto ustaną.  Nowy wniosek będzie można składać od sierpnia.

Dziś posłowie będą głosować nad zmianami w przepisach. Spowodują one, że urzędy będą uważniej analizować sytuację samotnych rodziców, osób prowadzących własną działalność i tych, którzy deklarują, że nagle utracili dochód.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)