• Kraj
  • piątek, 18 sierpień 2017 10:11
  •   677

Uważaj, by nie stracić 500+

Zostały tylko dwa tygodnie na złożenie wniosku o pieniądze na dzieci
Zostały tylko dwa tygodnie na złożenie wniosku o pieniądze na dzieci Zostały tylko dwa tygodnie na złożenie wniosku o pieniądze na dzieci © archiwum

Rodzicu, nie zapomnij! Masz tylko dwa tygodnie na to, by złożyć wniosek o 500 plus! Kończy się pierwszy okres przyznawania pieniędzy z rządowego programu, kolejny rozpocznie się 1 października. Żeby terminowo otrzymać pieniądze na dzieci, dokumenty trzeba złożyć do 31 sierpnia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

A jeśli się spóźnisz? Ten, kto złoży wniosek do 30 września, może spodziewać się opóźnienia w przelewach – gmina będzie miała na rozpatrzenie dokumentów czas maksymalnie nawet do końca listopada. Jak przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wnioski można składać, nawet nie wychodząc z domu – m.in. dzięki bankowości elektronicznej czy internetowemu systemowi Emp@tia. Dokumenty można także złożyć osobiście lub wysłać listem poleconym. Ministerstwo uruchomiło ponadto w każdym województwie specjalne infolinie. Numery można znaleźć na stronie internetowej resortu. Jednak wciąż we wnioskach pojawiają się błędy! Jeśli taki popełnisz, gmina cię o tym poinformuje i zostaniesz poproszony o naniesienie poprawek. Jeśli sam nie zreflektujesz, będzie mógł złożyć poprawiony wniosek raz jeszcze, w ten sam sposób, w jaki go składałaś.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)