• Kraj
  • piątek, 01 wrzesień 2017 10:17
  •   784

Rodzicu, sprawdź czy straciłeś 500+?

Jak dostać pieniądze z flagowego programu PiS?
Jak dostać pieniądze z flagowego programu PiS? Jak dostać pieniądze z flagowego programu PiS? © archiwum

Rodziny, którym nie udało się złożyć do wczoraj wniosku o 500+, będą miały miesięczną przerwę w pobieraniu świadczenia. Dostaną wyrównanie, jeśli przekażą dokumenty po wakacjach. Nie warto zwlekać z tym zbyt długo!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wczoraj gminne ośrodki pomocy rodzinie przeżywały prawdziwe oblężenie. Wszyscy chcieli zdążyć ze złożeniem wniosku o 500+ jeszcze w sierpniu. Kończy się poprzedni okres pobierania wsparcia, a tylko ci, którzy przekazali gminie nowy wniosek o 500+ do wczoraj, dostaną rządowe pieniądze bez żadnej zwłoki.

Pod koniec wakacji znacząco wzrosła więc liczba złożonych dokumentów. O ile do 25 sierpnia wpłynęło ok. 1,5 mln wniosków, o tyle do wczoraj zarejestrowano ich już prawie 2 mln. Dokumenty w sprawie 500+ można składać osobiście, wysłać pocztą lub online. Zainteresowanie rządowym programem jest ogromne. Jak podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, korzysta z niego już ponad 2,6 mln rodzin (ok. 381 tys. z nich to rodziny wielodzietne). Wsparciem jest objętych prawie 4 mln dzieci (60 proc. wszystkich do 18 lat). Około 60 proc. rodzin otrzymuje świadczenie wychowawcze po uwzględnieniu kryterium dochodowego na pierwsze lub jedyne dziecko – to ponad 1,564 mln, rodzin z jednym dzieckiem jest 725,7 tys. Rząd nie żałuje pieniędzy na ten cel. Od początku trwania programu do rodzin trafiło ponad 31,2 mld zł. Tylko w tym roku na 500+ poszło z budżetu państwa 13,9 mld zł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)