• Kraj
  • poniedziałek, 30 październik 2017 09:52
  •   700

Rodzicu, uważaj, by nie stracić 500+

Ostatnie godziny dla tych, którzy jeszcze nie złożyli wniosków
Ostatnie godziny dla tych, którzy jeszcze nie złożyli wniosków Ostatnie godziny dla tych, którzy jeszcze nie złożyli wniosków © archiwum

Uwaga, to już ostatni dzwonek! Tylko do końca października rodziny korzystające z programu 500 plus muszą złożyć wniosek – o ile jeszcze tego nie zrobiły – jeśli nie chcą stracić świadczenia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Z początkiem października rozpoczął się nowy okres w programie „Rodzina 500 plus”. Wnioski rodzice mogli składać już od sierpnia. Ale tych, którzy czekają do ostatniej chwili, nie brakuje. Kilka dni temu poinformowano na przykład, że tylko w województwie lubelskim wniosków nie złożyło ok. 9 tys. uprawnionych rodzin. Co się stanie, jeśli zapomnimy złożyć dokument do końca października?

Wówczas prawo do świadczenia będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za poprzednie miesiące. Co więcej – jeśli wniosek zostanie złożony na przykład w listopadzie, pieniądze będą mogły być wypłacone najpóźniej nawet do końca stycznia. Warto się więc pospieszyć!

Złożenie dokumentu nie jest skomplikowane. Można to zrobić zarówno osobiście, w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania, jak i elektronicznie. Co ważne, wnioski musza złożyć zarówno ci rodzice, którzy chcą dołączyć do programu, jak i rodziny, które już z niego korzystają! Jak informuje Ministerstwo Rodziny, do 20 października złożono ponad 2,5 mln wniosków, a gminy wydały już ok. 2 mln decyzji i mają zabezpieczone środki finansowe na wypłaty.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)