• Kraj
  • sobota, 16 grudzień 2017 09:25
  •   754

Wypłacą 500+ przed świętami!

Urzędy wojewódzkie zapewniają, że środki na świadczenia bęą w najbliższych dniach
Urzędy wojewódzkie zapewniają, że środki na świadczenia bęą w najbliższych dniach Urzędy wojewódzkie zapewniają, że środki na świadczenia bęą w najbliższych dniach © archiwum

Dobre wiadomości dla wszystkich korzystających z programu 500 plus! Urzędnicy obiecują, że zrobią wszystko, by świadczenia trafiły w ręce Polaków jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do wszystkich urzędów wojewódzkich, które dysponują pieniędzmi na świadczenia, zwróciliśmy się z pytaniem, czy przekażą pieniądze gminom przed świętami, tak by rodziny mogły otrzymać środki przed 24 grudnia. I mamy dobre wieści! Urzędy albo już wysłały transze środków na wypłatę świadczenia, albo zamierzają to zrobić w najbliższym czasie. W wielu województwach zabezpieczono też dodatkowe środki.

– W budżecie wojewody pozostaną jeszcze wolne środki, które umożliwią przekazanie gminom ewentualnych dodatkowych pieniędzy na realizację zadania. Dokonywane to jest na wniosek gmin – informuje Anna Idźkowska z urzędu w Białymstoku. – Wszystkie rodziny w naszym województwie powinny otrzymać środki przed świętami – mówi z kolei Piotr Pieleszek z urzędu zachodniopomorskiego. – Na pewno pieniądze będą na święta – zapewnia Bożena Ulewicz, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Po przekazaniu pieniędzy z województw samorządy będą je wypłacać rodzinom. By mieć pewność, że trafią one do Polaków, minister rodziny Elżbieta Rafalska (62 l.) zaapelowała o ich niezwłoczną wypłatę. – Aby nadchodzące Boże Narodzenie upłynęło w spokojnej atmosferze, zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu Rodzina 500 plus jak najszybciej przed świętami. Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin – mówiła minister w czwartek.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)