• Kraj
  • środa, 31 październik 2018 09:47
  •   322

Uważaj, by nie stracić 500+

Ostatni moment na złożenie wniosku o pieniądz z rządowego programu
Ostatni moment na złożenie wniosku o pieniądz z rządowego programu Ostatni moment na złożenie wniosku o pieniądz z rządowego programu © archiwum

Można to było zrobić już od początku lipca. Jednak ci, którzy z wnioskiem o 500 plus w nowym okresie rozliczeniowym czekali do ostatniej chwili, mają na to czas jeszcze tylko do dzisiaj. Jeśli się spóźnią, stracą 500 zł na każde dziecko!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

To ostatni dzwonek! Kto chce otrzymywać 500 plus nieprzerwanie aż do końca września 2019 r., nowy wniosek do gminy musi złożyć jeszcze dziś. Osoby, które się spóźnią i zrobią to dopiero w listopadzie, nie otrzymają wyrównania za październik. Wrzesień był bowiem ostatnim miesiącem, w którym 500 plus było wypłacane na podstawie wcześniej zaplanowanego wniosku.

Dokument można przesyłać przez Internet za pośrednictwem portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej bądź złożyć go w gminie. Rodzice jedynaków powinni w nim podać aktualne dochody rodziny. Oni będą nadal otrzymywać świadczenie tylko pod warunkiem, że nie przekroczyli progu dochodowego, który wynosi 800 zł na osobę w rodzinie (1 200 z, jeśli dziecko jest niepełnosprawne).

Uwaga! Urzędnicy, przyznając świadczenie na pierwsze dziecko, wnikliwie sprawdzają sytuację dochodową rodziny. – A w ciągu roku mogła się ona zmienić, bo np. jeden z rodziców, mógł w 2017 r. stracić pracę lub na odwrót, wcześniej był bezrobotny, a podjął zatrudnienie. We wniosku trzeba więc poinformować gminę o utraconym lub uzyskanym dochodzie – podkreśla Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń. Jeśli okaże się, że rodzina przekroczyła próg dochodowy, musi zwrócić pieniądze pobrane 500 plus. W ubiegłym roku w całym kraju świadczenie utraciło 250 tys. jedynaków.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)