• Kraj
  • czwartek, 29 listopad 2018 10:11
  •   103

Zobacz, jak zmieniają się dworce

Zobacz, jak zmieniają się dworce
Zobacz, jak zmieniają się dworce © archiwum

PKP S.A. uruchomiło mapę inwestycji na dworcach kolejowych. Możesz za pośrednictwem Internetu sprawdzić, na jakim etapie jest modernizacja lub budowa dworca w interesującej cię miejscowości.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Polskie dworce pięknieją i stają się bardziej nowoczesne. PKP S.A. prowadzi obecnie największy w historii program modernizacji dworców kolejowych w Polsce. Do 2023 roku spółka zmodernizuje lub wybuduje od postaw ok. 200 obiektów za prawie 1,5 mld zł. Zmieniają się strefy obsługi podróżnych, pojawiają się czyste i nowoczesne toalety.

Dworce stają się także dostępne i przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Wiele osób chce wiedzieć, na jakim etapie jest modernizacja lub budowa dworca w miejscowości, do której się wybierają, albo takiej, która ich po prostu interesuje.

Teraz wchodząc na stronę internetową http://zmieniamydworce.pkp.pl/ mogą to sami sprawdzić. Wystarczy wybrać punkt na mapie lub skorzystać z nawigacji umieszczonej w lewym dolnym rogu (wybieramy tam nazwę miejscowości), aby zobaczyć informacje o inwestycji. Za sprawą mapy dowiemy się na przykład, że w Pomiechówku (woj. mazowieckie) dopiero ogłoszono przetarg na roboty. Na stronie widnieje także wizualizacja nowego obiektu. Podobnie jak w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie), ale w Chojnowie (woj. dolnośląskie) trwają właśnie roboty budowlane.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)