• Watykan
  • czwartek, 21 luty 2019 10:07
  •   58

Papieża przeprasza Polską ofiarę księdza pedofila

Dziś w Watykanie rozpoczyna się szczyt na temat pedofilii wśród duchownych
Dziś w Watykanie rozpoczyna się szczyt na temat pedofilii wśród duchownych Dziś w Watykanie rozpoczyna się szczyt na temat pedofilii wśród duchownych © archiwum

Walka Franciszka (83 l.) z pedofilią w Kościele wkracza w nowy etap! Wczoraj papież ucałował z pokorą ręce ofiary księdza pedofila. Dziś zaczyna się historyczny zjazd w Watykanie. Celem jest oczyszczenie Kościoła z księży zboczeńców.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Papież pocałował dłonie mężczyzny, który jako 13-latek padł ofiarą księdza pedofila! To Marek Lisiński, który dziś jest prezesem fundacji „Nie lękajcie się”, walczącej o prawdę na temat pedofilii w Kościele. Przybył do Watykanu na szczyt w sprawie molestowania dzieci przez księży. Na spotkanie przyjechali przewodniczący episkopatów i przełożeni zakonów. Polskę reprezentuje m.in. zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski (70 l.).

Uczestnikami zjazdu są też przedstawiciele stowarzyszeń ofiar pedofilii. Szczyt potrwa do niedzieli włącznie. Efektem zjazdu ma być oczyszczenie Kościoła z pedofilów. – „Rozwiązując problem w Kościele, pomożemy rozwiązać go także w rodzinach, w których wstyd sprawia, że wszystko się ukrywa” – powiedział Ojciec Święty.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)