• Krotoszyn
  • środa, 18 kwiecień 2018 10:32
  • 61 zdjęć, Wideo, Patronat
  •   580

Krotoszyn w kinie

Krotoszyn w kinie
Krotoszyn w kinie © Sebastian Kalak

W czwartek, 12 kwietnia w kinie „Przedwiośnie” zakończyły się cykliczne projekcie ph. „Krotoszyn na wielkim ekranie”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Słowo wstępne wygłosił naczelnik wydziału promocji magistratu, dr Jacek Kępa. Wyświetlono krótkie filmy wyprodukowane z okazji 600-lecia miasta oraz Obra relacjonujący kulisy występu pochodzącego z Sulmierzyc piosenkarza Andrzeja Cierniewskiego. Koncert miał miejsce 31 sierpnia 2002 r. na krotoszyńskim Rynku.

– Projekcje związane z 600-leciem lokacji Krotoszyna to dwa kilkuminutowe filmy reklamowe, pokazujące jego piękno za pomocą obrazu i opowieści krotoszynian o wyjątkowości swego miasta – stwierdził Kępa. W drugim dokumencie wypowiadają się m.in. nasi bardzo znani w całej Polsce krajanie, m.in. prof. Władysław Stróżewski i mieszkańcy. Oba filmy zrealizowała profesjonalna ekipa z Dorotą Latour i Różą Wojtą na czele.

Ostatnim akcentem projektu KOK-u był dokument krotoszynian Pawła Płócienniczaka i Dariusza Zaremby. Pokazali m.in. budowę sceny, próby i fragmenty koncertu A. Cierniewskiego.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzajcych dzie wyborw i a do chwili zakoczenia gosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatw w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy majcych charakter agitacji wyborczej moe zosta uznana za naruszenie przepisw ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagroony kar grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z pn. zm.)