• Krotoszyn
  • czwartek, 06 wrzesień 2018 10:58
  • Patronat
  •   1701

Megafestiwal ognia w Krotoszynie już niebawem

Megafestiwal ognia w Krotoszynie już niebawem
Megafestiwal ognia w Krotoszynie już niebawem © archiwum

Już 15 września Krotoszyn ponownie stanie się stolicą ognia i festiwalowego szaleństwa. Kolejna edycja zapowiada się ciekawie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Festiwal teatrów ognia tworzony jest przez pasjonatów sztuk kuglarskich oraz sztuki tańca z ogniem. W czasie imprezy wszyscy będą mogli zobaczyć, czym jest ogień oraz kuglarstwo. Wielotysięczna widownia ma okazję nie tylko zobaczyć spektakularne show, ale również uczestniczyć w warsztatach oraz kreatywnych atrakcjach, które mają wszystkich zachęcić do zainteresowania się szeroko pojętymi sztukami cyrkowo-kuglarskimi.

Nieprzypadkowo jeden z największych festiwali ognia odbywa się w Krotoszynie. To tutaj prężnie działa stowarzyszenie „Twoja Alternatywa” , którego liderem – Krzysztof Manista od lat uczy młodzież tańca z ogniem. W Krotoszynie ma też swoją siedzibę znaną w całej Polsce profesjonalna grupa fireshow FLOW.

Organizatorami tegorocznej edycji oprócz wspomnianego Krzysztofa Manisty jest również Daniel Suliga. W tym roku w patronat włączyła również gmina Krotoszyn, co świadczy o randze tej niezwykłej imprezy. – W tym roku w sobotę wieczorem publiczności zaprezentuje się kilka grup z Litwy, Ukrainy i Czech. Wystąpi również z nowym programem lubiany i znany przez krotoszynian Krystian Minda. Przygoda z ogniem zacznie się już w piątek. Każdy mieszkaniec będzie mógł korzystać z darmowych warsztatów kuglarskich i cyrkowych, spróbować swoich sił z ogniem. Sobota to już główny dzień. Rano odbędzie się aktywny bieg, a po nim zapraszamy od 15:00 na rynek, gdzie oprócz ogniowych animacji będzie już można brać czynny udział w imprezie by zwieńczyć ją pokazami najlepszych grup i pokazem laserów – mówi Krzysztof Manista ze stowarzyszenie „Twoja Alternatywa”.

Przedsmak imprezy odbędzie się już w piątkowy wieczór na rynku. Z dwoma pokazami wystąpi krotoszyńska grupa „Infernal”, która zaprezentuje też nowy program w stylu rock&rolla. – Ważne jest, że podczas trwania imprezy będziemy zbierali również do specjalnych puszek pieniążki dla naszych harcerzy i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zebrane środki pomogą podnieść się choć trochę po stratach jakich doznały po pożarze siedzib na ulicy Młyńskiej. Zachęcam wszystkich bardzo gorąco do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym vencie, który z pewnością dostarczy emocji – kończy Manista.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)