• Krotoszyn
  • wtorek, 26 luty 2019 10:29
  • 18 zdjęć, Patronat
  •   54

Festiwal Tech Art już w lipcu w Krotoszynie!

Festiwal Tech Art już w lipcu w Krotoszynie!
Festiwal Tech Art już w lipcu w Krotoszynie! © Sebastian Kalak

W piątek, 8 lutego w gabinecie burmistrza Krotoszyna odbyło się podpisanie umowy w ramach konkursu ofert na organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki/Wzornictwa/Technologii pn. Tech Art Festiwal ma odbyć się 6 lipca w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Umowę podpisali burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz Bartosz Blecha – prezes Stowarzyszenia Klub Art. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli również Ryszard Czuszke – wiceburmistrz Krotoszyna, Jacek Kępa – naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Arkadiusz Blecha – skarbnik Stowarzyszenia Klub Art. – Nasza gminę zamieszkują bardzo aktywni ludzi i to jest powodem tej konferencji – rozpoczął Franciszek Marszałek, włodarz miasta.

Celem projektu jest pokazanie osiągnięć naukowych i artystycznych w szczególności młodemu pokoleniu; podniesienie umiejętności i rozwinięcie warsztatu osób w danej dziedzinie wartości lokalnych twórców i organizacji kulturalnych, czy danie możliwości zaprezentowania efektów pracy uczestników wspomnianego festiwalu. – Dzisiaj jesteśmy na pozytywnym finale zakończenia tego przedsięwzięcia. To wydarzenie zapowiada się całkiem sympatycznie i mam nadzieję, że będzie promować Krotoszyn na świecie – dodał Marszałek.

Projekt skierowany jest m.in. do mieszkańców Krotoszyna i okolic. Na festiwalu zaprezentowany zostanie dorobek polskich artystów i twórców oraz pionierów w dziedzinach takich, jak: technologia, rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika czy fotografia. – Nie chodzi o to, by ludzie przyszli i byli tylko zadowoleni, ale żeby każdy wyciągnął coś dla siebie – dodał Bartosz Blecha, prezes Stowarzyszenia Klub Art.

Festiwal będzie odbywał się w Krotoszynie w muzeum, na Rynku, w ratuszu, w zdunowskiej bibliotece, czy na UAM w Poznaniu. W tym czasie wystawionych zostanie ponad 200 prac z dziedziny fotografii, rysunków, obrazów, rzeźb, czy wynalazków i patentów. W tym roku impreza będzie jednodniowa, ale w przyszłości ma potrwać dłużej. – Wspieramy projekt nie tylko finansowo, ale również merytorycznie. Bo tego typu impreza musi mieć motyw przewodni – poinformował Ryszard Czuszke, wiceburmistrz Krotoszyna. Jego zdaniem impreza powinna mieć charakter wspólny. – Żeby nie był to jeden z kilku festiwali, ale żeby był on niezawodny – dodał wiceburmistrz. Kwota dofinansowania z gminy opiewa na 15 tys. zł. Imprezę współfinansować będzie również Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Współorganizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Krotoszyński Ośrodek Kultury oraz Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka.

Kolejna konferencja prasowa, na której zostaną już podane szczegółowe informacje, odbędzie się na początku kwietnia.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)