Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • czwartek, 08 marzec 2018 11:04
  •   240

Jak opóźnić przejście do domu opieki?

Jak opóźnić przejście do domu opieki?
Jak opóźnić przejście do domu opieki? © Sebastian Kalak

W Krotoszynie powstanie pierwsze w regionie Centrum spotkań dla osób z otępieniem oraz ich opiekunów. Centrum spotkań dla osób z potępieniem oraz ich opiekunów będzie pierwszym tego typu ośrodkiem w regionie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Serdecznie zapraszamy do współpracy dotyczącej realizacji międzynarodowego projektu Programu Wsparcia, mający na celu wspieranie osób z otępieniem poprzez współpracę wszystkich zaangażowanych środowisk, stowarzyszeń oraz instytycji – apeluje Andrzej Piotrowski, dyrektor PCPR w Krotoszynie. – W ciągu dekady został on pozytywnie oceniony w Holandii, a następnie wdrożony tam w całym kraju.

Dyrektor Piotrowski wylicza korzyści jakie daje realizacja programu: „wysoki poziom zadowolenia wśród z otępieniem oraz ich opiekunów, zmniejszenie problemów behawioralnych oraz poprawa nastroju oraz opóźnienie przejścia do domu opieki”. – To także większe poczucie kompetencji u opiekunów oraz lepszy poziom współpracy między nimi a instytucjami zajmującymi się osobami starszymi. Program wspisuje się w potrzeby i strategie opracowane dla starzejących się społeczeństw w Europie i naszym kraju – dodaje dyrektor Piotrowski.

Centra są tworzone w krajach europejskich w ramach międzynarodowego projektu o nazwie „Meetingdem”. Projekt ten jest elementem unijnego programu „Joint Programme-Neurodegenerative”. Projekt obejmuje pięć ośrodków z czterech krajów UE: Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii i Holandii. W Polsce projekt „Meetingdem” finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerem jest Joanna Rymaszewska z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.

– W imieniu zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Powiatowego Centrum Rodzinie, Spółdzielni Socjalnej Vivo oraz Środowiskowego Domu Samopomocy zapraszamy do współpracy oraz zaangażowania w przygotowanie realizacji niniejszego programu w naszym mieście – zachęca Elżbieta Przybylska, odpowiedzialna w krotoszyńskim PCPR za realizację projektu „Centrum spotkań dla osób z otępieniem oraz ich opiekunów” w powiecie krotoszyńskim.

Pracownicy PCPR proszą o przekazanie informacji o projekcie Programu kliento instytucji i organizacji pomocnych oraz pacjentom, ich rodzinom i opiekunom.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)