• Krotoszyn
  • środa, 18 kwiecień 2018 10:19
  •   212

Rowerowa eskapada UTW

Rowerowa eskapada UTW
Rowerowa eskapada UTW © Sebastian Kalak

W słoneczną sobotę, 7 kwietnia, pod figurą św. Floriana na Małym Rynku w Krotoszynie zebrała się grupa rowerzystów z Uniwersytetu Trzeciego w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na szlak rowerowy o długości 26 km wiodący do Konarzewa, Baszkowa, Zdun, Borownicy, Chachalni i grzybka „Żbik” wyruszyła 30-osobowa ekipa UTW pod przewodnictwem kierowniczki trasy, Zofii Wiatrak z zarządu oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krotoszynie.

– Po zimowym leniuchowaniu eskapada stała się dla niektórych pań drogą przez mękę, zwłaszcza przy jeździe pod wiatr na podjazdach przed Zdunami i Chachalnią – wspomina Juliusz Poczta z UTW. Jednak siła woli, solidarność i koleżeńska pomoc przełamały chwile słabości i na mecie pod Żbikiem, gdzie z posiłkiem czekał prezes oddziału PTTK w Krotoszynie, Karol Piotrowski, stawili się wszyscy.

Równocześnie na metę dotarli członkowie Klubu Turystyki Rowerowej „Peleton” z PTTK w Krotoszynie, którzy tego dnia pokonali w sumie 50 km, a następnego dnia do Pleszewa w obie strony ponad 80 km.

Na koniec rozegrano dwa konkursy przygotowane przez kolarzy z Peletonu – na najwolniejszą jazdę i najdalszy rzut rowerową oponą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzajcych dzie wyborw i a do chwili zakoczenia gosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatw w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy majcych charakter agitacji wyborczej moe zosta uznana za naruszenie przepisw ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagroony kar grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z pn. zm.)