• Krotoszyn
  • środa, 17 październik 2018 11:06
  •   950

XIV Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z Inicjatywą”

XIV Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z Inicjatywą”
XIV Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z Inicjatywą” © Sebastian Kalak

Na kilka godzin seniorzy opanowali krotoszyńskie kino. Śpiewali, tańczyli – pokazując swoją artystyczną pomoc. A wszystko w ramach XIV Przeglądu Twórczości Artystycznej „Senior z Inicjatywą”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Festiwal twórczości artystycznej emerytów i rencistów „Senior z inicjatywą” zainaugurowała konferencja i warsztaty terapii śmiechem – zorganizowane w  krotoszyńskiej bibliotece.

I wszyscy zgodnie przekonywali, że „śmiech to zdrowie” – dlatego warto sięgać po witaminę „U” – a warsztaty ma ten temat prowadziły – Ewa Zagawa oraz Anna żukowska-Kołodziej. – Śmiech – tak jak balsam do ciała – dostarcza nam wielu wspaniałych doznań, wibracji i pozytywnych emocji. Wszyscy doskonale wiemy, że uśmiech to zdrowie i jest na to mnóstwo dowodów medycznych. Śmiech reguluje m.in. ciśnienie, zwiększa wydolność organizmu czy poprawia wygląd i pracę serca – przekonywały instruktorki.

Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Życie to kabaret”, zorganizowany w ramach przeglądu. Oceniono w sumie 37 zdjęć, autorstwa 12 fotografów. Największe wrażenie jury w składzie: Marcin Pawlik, Marcin Lis i Paweł Płócieniczak, zrobiły fotografie Zdzisława Pautera. Drugie miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Kluczek, a trzecie Krzysztof Panfil. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Jednak esencją seniorskiego święta były występy solistów i zespołów śpiewaczych, a także wystawa kulinariów i rękodzieła. A wszystko pod hasłem „Życie to kabaret”. – Jak zwykle frekwencja dopisała. Atmosfera była rodzinna. Repertuar artystyczny bogaty – mówi Irena Marszałek, szefowa powiatowego koła PZERiI w Krotoszynie.

Pierwszy na scenie pojawił się duet z Koźmina Wlkp. „Ty i Ja”. W sumie przede publicznością wystąpiło 6 solistów i 21 zespołów. Artyści raczyli zebraną widownię piosenkami o żartobliwym zabarwieniu. Ostatecznie Grand Prix przeglądu w kategorii zespołów zdobyła grupa wokalna „Przyjaciele” z Koźmina Wielkopolskiego, a solistów Eugenia Chojnacka z Koźmina Wlkp. Za to w holu kina „Przedwiośnie”, na wszystkich czekała uczta kulinarna oraz prezentacja rękodzieła.

Organizatorami przeglądu byli – PZERiI w Krotoszynie, PCPR w Krotoszynie. Przedsięwzięcie współfinansowali – powiat, samorząd Krotoszyna, województwa wielkopolskiego oraz PFRON.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)