• Zduny
  • piątek, 02 listopad 2018 12:31
  •   180

Dzień Seniora u Weteranów Pracy w Zdunach

Dzień Seniora u Weteranów Pracy w Zdunach
Dzień Seniora u Weteranów Pracy w Zdunach © Sebastian Kalak

W środę, 24 października w Centrum Animacji Społecznej w Zdunach odbył się Dzień Seniora, zorganizowany przez Niezależny Krajowy Związek Zawodowy „Solidarność Weteranów Pracy” w Zdunach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń m.in. przez burmistrza Zdun Tomasza Chudego, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie – Dionizego Waszczuka, dyrektor Zdunowskiego Ośrodka Kultury – Jolantę Szymanowską, szefową powiatowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Irenę Marszałek, szefową baszkowskiego koła Weteranów Pracy – Leokadię Kocel, szefową koła „Pogodni” PZERiI w Krotoszynie – Czesławę Biniek czy kustosz Izby Muzealnej Zdunowskiego Ośrodka Kultury – Łucję Długiewicz-Paszek.

Później burmistrz Tomasz Chudy i sekretarz związku Anna piaseczna wręczyli kwiaty osobom, które skończyły 80 lat, a byli to: Benedykta Karolczak, Kazimiera Włodarczyk, Rufina Konieczna i Józef Grobelny. Na zakończenie zagrał Zespół i Kapela „Senior”.

– Zawsze do was podchodziliśmy ze szczególną atencją i szacunkiem, że wy stworzyliście fundamenty, an których mogliśmy i chcemy budować. Z tej okazji za wykonaną przez was przez te wszystkie lata, pracę chciałbym serdecznie podziękować i życzyć, żeby teraz nastał zasłużony odpoczynek – tłumaczył Tomasz Chudy, burmistrz Zdun. – Jak to mówią, najgorsze jest pierwsze 100 lat, a potem jakoś już idzie – tłumaczył z humorem Dionizy Waszczuk.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)