• Krotoszyn
  • piątek, 23 listopad 2018 10:30
  • 44 zdjęć, Wideo
  •   213

5 lat UTW w Krotoszynie

5 lat UTW w Krotoszynie
5 lat UTW w Krotoszynie © Sebastian Kalak

W minioną sobotę, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie obchodził swoje pierwsze 5-lecie. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w restauracji „Ratuszowej” i połączona była z promocją nowej książki niedawno zmarłego Jana Rosika.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Krótkie sprawozdanie z udanych 5 lat przedstawił pierwszy prezes uniwersytetu Juliusz Poczta. Przypomniał, że zarząd UTW od 10 lutego 2014 r. zaplanował i przeprowadził dla 453 seniorów z naszego powiatu, w tym dla 308 swoich członków, cykle zajęć edukacyjnych, artystycznych, turystycznych, rekreacyjnych i prozdrowotnych. Były one związane z 9 aplikowanymi projektami, jak np. „Krotoszyn łączy pokolenia” czy „Ruszaj się człowieku trzeciego wieku”.

Akcje te były współfinansowane m.in. przez samorządy Krotoszyna, Zdun, Sulmierzyc, a także powiatu krotoszyńskiego czy województwa wielkopolskiego. Wśród darczyńców znaleźli się także Wojewoda Wielkopolski, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Organizowano kursy jeżyków obcych, komputerowe, kulinarne, rękodzieła, tańca i inne. Były też warsztaty, wystawy, konkursy, turnieje i pikniki. Te formy aktywności urozmaicały wyjazdy i wycieczki poza Krotoszyn. Osobny blok stanowiły prelekcje na temat od zdrowia po bezpieczeństwo. I wiele, wiele innych form, które wymienić nawet trudno.

Członkowie UTW uczestniczyli w takich akcjach jak „Spacer dla serca, 600 kilometrów na 600-lecie Krotoszyna” w rajdach i spotkaniach organizowanych przez biblioteki publiczne w Krotoszynie i Zdunach. W programach projektowanych najbardziej zasłużyli się Zuzanna Nadzieja, Juliusz Poczta, Jolanta Rosolak, Wioleta Włodarczyk oraz członkowie zarządu UTW. Długa jest lista instruktorów, którzy wspierali uniwersytet, a także sponsorów, bez których trudno sobie wyobrazić codzienną działalność.

Spotkanie poza premierą wspomnianej książki Jana Rosika wzbogacił także występ jego wnuka, Jana Klupsia, który zaśpiewał udanie dwie piosenki skomponowane niegdyś ze swoim dziadkiem. Na sali obecna była najbliższa rodzina nieżyjącego autora – od żony począwszy na wnuczętach skończywszy. Był także pokaz tańca w wykonaniu młodej krotoszyńskiej tancerki (uczennicy miejscowego liceum) i jej partnera.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)