• Krotoszyn
  • czwartek, 29 listopad 2018 10:14
  •   257

Gminna Rada Seniorów już obradowała

Gminna Rada Seniorów już obradowała
Gminna Rada Seniorów już obradowała © Sebastian Kalak

Pierwsze, historyczne obrady Gminnej Rady Seniorów już za nami. Odbyły się one w piątek, 23 listopada w Urzędzie Miejskim. W wyniku obrad wyłoniono Janusza Grzymskiego na przewodniczącego oraz Elżbietę Bielecką na jego zastępczynię.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Obrady Gminnej Rady Seniora otworzył wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke. Następnie radni-seniorzy wybrali członków Komisji Skrutacyjnej, w skład której weszli: Elżbieta Przybylska, Czesława Biniek i Czesław Bielawny.

Następnie przystąpiono do zgłaszania kandydatów na stanowisko przewodniczącego Gminnej Rady Seniora. Zgłoszeni zostali: Janusz Grzymski, Jan Pawlik, Jerzy Szymański oraz Adam Borkiewicz. Były to pierwsze, historyczne wybory, które zapadną w pamięć. Największą ilość głosów (5) i przewodniczącym gremium został Janusz Grzymski. Jego kontrkandydaci zdobyli – Jan Pawlik – 2 głosy, Jerzy Szymański – 2, a Adam Borkiewicz – 1.

Później przystąpiono do nominowania osób na stanowisko wiceprzewodniczącego Gminnej Rady Seniora. Zgłoszono Jana Pawlika, Elżbietę Bielecką i Adama Borkiewicza. Jan Pawlik i Elżbietę Bielecką otrzymali po 4 głosy, a Adam Borkiewicz – 2, dlatego przystąpiono do II tury, w której Elżbieta Bielecka wygrała 7 głosami, a Jan Pawlik zdobył 3 głosy.

Oczywiście głosowania na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego gremium były tajne. Kadencja Gminnej Rady Seniora skończy się tak, jak Rady Miejskiej w Krotoszynie, czyli w 2023 r. Jak będzie wyglądać pokaż czas.

Warto wspomnieć, że Gminna Rada Seniorów składa się z 10 osób. W jej skład wchodzą – Elżbieta Przybylska (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), Jan Pawlik (Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej), Elżbieta Bielecka (Uniwersytet Trzeciego Wieku), Halina Dudkowiak (Uniwersytet Trzeciego Wieku), Elżbieta Gasztka (Stowarzyszenie „Razem”), Jerzy Szymański (Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krotoszynie), Janusz Grzymski (Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krotoszynie), Czesława Biniek (Polskie Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krotoszynie), Adam Borkiewicz (Polskie Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie) oraz Czesław Bielawny (Stowarzyszenie „Aktywny Senior”).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)