• Kraj
  • piątek, 30 listopad 2018 09:54
  •   181

Seniorze! Na nowej emeryturze zyskasz nawet 260 zł!

Posłowie będą rozpatrywać obywatelski projekt, który znacząco podwyższy świadczenia
Posłowie będą rozpatrywać obywatelski projekt, który znacząco podwyższy świadczenia Posłowie będą rozpatrywać obywatelski projekt, który znacząco podwyższy świadczenia © archiwum

Płacili podatki przez całe Zycie i nawet teraz, gdy są na emeryturze, bezwzględny fiskus wyciąga ręce po ich pieniądze. Jest jednak szansa, że państwo wreszcie ulży seniorom i zwolni ich z płacenia podatku. Senior, który teraz otrzymuje 1 600 zł świadczenia, zyskałby na tym ok. 260 zł!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Może wreszcie najstarsi Polacy doczekają się godziwych podwyżek emerytur. Ich świadczenia mogą wzrosnąć nawet o 20 proc. Pomysł na to jest prosty: wystarczy, że zostaną zwolnieni z podatku, a ZUS zamiast kwoty netto wypłaci im świadczenia w kwocie brutto! Jest na to szansa, bo posłowie już przyszłym tygodniu zajmą się obywatelskim projektem ustawy, który powstał z inicjatywy PSL. Pod projektem, który przewiduje właśnie taką zmianę, podpisało się 140 tys. Polaków. – Mam nadzieję, że PiS nie zlekceważy tych podpisów. Skoro rząd chwali się dobrym stanem finansów, to mam nadzieję, że znajdzie pieniądze na zwolnienie emerytów z płacenia podatków – przekonuje prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (37 l.). – To byłaby znacząca, odczuwalna podwyżka świadczeń – dodaje Elżbieta Ostrowska, prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Rzeczywiście, po takiej zmianie najniższa emerytura wzrosłaby o ok. 150 zł, a świadczenia bardziej zasobnych seniorów nawet o kilkaset złotych. – Gdy ten projekt trafi do komisji, będziemy się nad nim zastanawiać, prosić ekspertów o opinie. Na pewno trzeba go przedyskutować – mówi posłanka PiS Krystyna Wróblewska (55 l.), wiceprzewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)