• Krotoszyn
  • piątek, 07 grudzień 2018 11:16
  • 44 zdjęć, Wideo
  •   201

Podsumowanie projektu „Krotoszyn łączy pokolenia”

Podsumowanie projektu „Krotoszyn łączy pokolenia”
Podsumowanie projektu „Krotoszyn łączy pokolenia” © Sebastian Kalak

W środę, 28 listopada, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja odbyło się podsumowanie projektu „Krotoszyn łączy pokolenia”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przedsięwzięcie współfinansowane było przez samorząd naszego województwa, powiat krotoszyński oraz gminę Krotoszyn. Po powitaniu gości, Elżbieta Maleszka – prezes stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przypomniała działania realizowane w ramach projektu. W ramach projektu odbyło się sporo wydarzeń. W gimnastyce udział wzięło 110 osób, w jodze – 48 osób, w terapii tańcem – 63 osoby, w międzypokoleniowym pikniku – 60 osób, w międzypokoleniowych warsztatach malarskich ceramicznych i ekodesign – 27 osób, w międzypokoleniowych warsztatach teatralnych – 11 osób, w warsztatach florystycznych – 12 osób, w warsztatach rękodzielniczych – 12 osób, w gimnastyce mózgu – 31 osób, w akademii filmowej – 130 osób, w prelekcjach prozdrowotnych – 30 osób, w międzypokoleniowej dyskotece – 50 osób, w Międzypokoleniowej Sekcji Turystycznej – 50 osób, w Senioralnej Lidze Kręglarskiej Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie – 36 osób, a w Międzypokoleniowym Turnieju Kręglarski – 28 osób.

Przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku działa sekcja turystyczna „Pędziwiatry”. Przeprowadzono też szereg konkursów, m.in. fotograficzny. Po oficjalnej części podsumowania odbyły się występy artystyczne młodzieży i seniorów, w których nie brakowało, jak zwykle, w tej elitarnej szkole, elementów patriotycznych. Odśpiewano również Rotę i Hymn Polski.

Całkowita wartość projektu wyniosła 29 tys. 560 zł, z czego 15 tys. zł pochodziło z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, 3,4 tys. z Miasta i Gminy Krotoszyn, 3,3 tys. zł Uniwersytetu Trzeciego w Krotoszynie, 3,4 tys. zł – Powiatu Krotoszyńskiego, a 4,46 tys. – wkład własny.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)