• wtorek, 15 styczeń 2019 10:12
  •   285

Dom seniora zaprasza

Dom seniora zaprasza
Dom seniora zaprasza © archiwum

Od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie działał będzie czynny dom seniora w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Katarzyna Kulka, dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaprasza osoby w wieku powyżej 60 lat do udziału w zajęciach oferowanych przez powstający przy ul. Kobierskiej dzienny dom seniora. Zajęcia będą prowadzone w oparciu o środki własne gminy oraz pieniądze z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Senior+”. Na razie nie wiadomo kiedy ruszy. Musi najpierw zakończyć się modernizacja obiektu.

Zgodnie z zapisami programu „Senior+”, uprawnione do korzystania z domu są osoby zamieszkałe w gminie Krotoszyn mające powyżej 60 lat, nieaktywne zawodowo i samodzielne lub wymagające częściowej tylko opieki.

Zaplanowano zajęcia edukacyjne, sportowo-rekreacyjne, kulturalne, artystyczne oraz integracyjne działania międzypokoleniowego. Poza tym będzie pomoc psychologiczna, poradnictwo i wsparcie w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych oraz spraw codziennych. Uczestnikom zapewniony zostanie gorący posiłek.

Formy uczestnictwa w domu seniora będą następujące: stała (uczestnik korzysta codziennie ze wszystkich zajęć) i niestała (korzystanie w wybrane dni). Osoby zainteresowane zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (Krotoszyn, ul. Kobylińska 10a, dni powszednie, godz. 7:30 do 15:30). Więcej informacji można uzyskać pod Tel. (62) 725 36 68, wew. 23.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)