• Dolnośląskie
  • czwartek, 22 luty 2018 10:39
  •   36

Blisko, bliżej, policja...

Blisko, bliżej, policja...
Blisko, bliżej, policja... © archiwum

Dolnośląska policja jest pierwszym garnizonem, który rozpoczął nadawanie w aplikacji ogólnopolskiej BLISKO. Za jej pomocą Policja będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikające z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jak najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie mieszkańcowi swobodnego wyboru serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Dla Policji cenne jest to, że może trafić z szybką informacją do konkretnego odbiorcy zainteresowanego serwisem.

W aplikacji BLISKO Dolnośląska Policja będzie przekazywać:
Informacje dotyczące poszukiwań świadków wypadków drogowych, poszukiwań osób zaginionych itp.
Informacje związane z przepisami i bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Informacje dla seniorów, jak unikać zagrożeń.
Ostrzeżenie związane z bieżącymi zdarzeniami dotyczącymi ograniczeń w ruchu drogowym, utrudnieniami drogowymi, katastrofami budowlanymi, występowaniem klęsk żywiołowych oraz różnego rodzaju innych sytuacjami kryzysowymi.
Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, które warto znać.
Wszystkie informacje z dolnośląskiej komendy Policji mogą być odbierane przez użytkowników, którzy wybiorą w aplikacji miejscowość z obszaru województwa dolnośląskiego.

Aplikacja BLISKO jest bardzo wygodna, ponieważ sama powiadamia o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczaniu wiadomości SMS. Po wskazaniu miejsca aplikacji wyświetli aktualną listę nadawców z danego obszaru.

Aplikacja BLISKO to treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko takie podmioty jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno – oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacji. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.

Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą już otrzymywać od Policji ważne dla nich informacje. Im więcej odbiorców, tym skuteczniejszy system powiadamiania.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)