• Kalisz
  • poniedziałek, 26 luty 2018 10:11
  •   57

256 interwencji Straży Miejskiej

256 interwencji Straży Miejskiej
256 interwencji Straży Miejskiej © Straż Miejska Kalisz

Sezon grzewczy już niebawem dobiegnie końca, jednak jakość powietrza w Kaliszu wciąż nie zachwyca, mimo wielu komunikatów. Cały czas sypią się mandaty.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do dyżurnego Straży Miejskiej Kalisza cały czas wpływają zgłoszenia dotyczące zadymienia, a to wszystko przez to, że wciąż wielu mieszkańców Kalisza używa centralnego ogrzewania.

Od początku roku 2018 do dnia dzisiejszego strażnicy miejscy podjęli łącznie 256 czynności służbowych związanych z tzw. zadymieniem. W tym 6 zgłoszeń wpłynęło do siedziby straży w formie pisemnej. Na sam numer alarmowy 986 mieszkańcy zgłosili 194 interwencje, z czego w styczniu odnotowano 91, natomiast w lutym liczba ta już przekroczyła 103 zgłoszenia. Podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów karnych na łączną kwotę 2 050 zł oraz zastosowali środki oddziaływania wychowawczego – 99 razy.

– Z analizy tegorocznych interwencji wynika, iż spośród wszystkich zgłoszeń odebranych od początku stycznia do 19 lutego 2018 r. najwięcej, bo aż 24, dotyczyły zadymienia na osiedlu Ogrody – informuje Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu. – Kolejne osiedla to Majków i Śródmieście I, gdzie liczba zgłoszeń wyniosła po 15, następnie po 13 zgłoszeń odnotowano na osiedlach Rajsków i Czaszki.

Osiedle Tyniec, Asnyka, Rybinek, Śródmieście I i osiedle Korczak można zaliczyć do średnio zanieczyszczonych. Tam odnotowano po 11 zgłoszeń. Na pozostałych osiedlach liczba interwencji nie przekraczało 10.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)