• Biadki
  • czwartek, 19 kwiecień 2018 10:46
  •   93

Trzy jubileusze w Biadkach

Trzy jubileusze w Biadkach
Trzy jubileusze w Biadkach © archiwum

60-lecie Koła Rolniczego, 60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich oraz 30-lecie Zespołu Ludowego Biadkowianki – te trzy jubileusze obchodzono w Biadkach (gm. Krotoszyn).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wszystko zaczęło się 14 kwietnia od mszy świętej dziękczynnej w miejscowym kościele. Po niej jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do Domu Strażaka, gdzie odbył się wieczór jubileuszowy. Oprócz przedstawicieli władz samorządowych przybyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Biadkowiankami  zespołów ludowych Kobierzanki i Lutogniewiacy oraz osoby z organizacji społecznych z wsi: Durzyn, Górka, Smoszew i Świnków. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów wszystkich miejscowych organizacji, sponsorów, darczyńców.

Rys historyczny zespołu ludowego i koła gospodyń wiejskich w wersji mówiono-śpiewanej przedstawiły Biadkowianki, a po nich stawiły Biadkowianki, a po nich o historii Kółka Rolniczego w Biadkach opowiadała Bolesława Mielicka.

Spotkania jubileuszowe to również czas podziękowań i wyróżnień. Z okazji jubileuszów zostały wręczone pamiątkowe, honorowe dyplomy. Wręczyli je prezes Miejsko-Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolników Kazimiera Bardzik oraz pełniący obowiązki prezesa Kółka Rolniczego w Biadkach Dariusza Karbowiaka.

Po życzeniach, gratulacjach i prezentach od zaproszonych gości wspólnie odśpiewano „Rotę”. Potem wszyscy zasiedli przy stole, by powspominać minione lata i snuć plany na przyszłość.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzajcych dzie wyborw i a do chwili zakoczenia gosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatw w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy majcych charakter agitacji wyborczej moe zosta uznana za naruszenie przepisw ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagroony kar grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z pn. zm.)