• Kobylin
  • czwartek, 19 kwiecień 2018 11:29
  •   111

Zebrania z burmistrzem

Zebrania z burmistrzem
Zebrania z burmistrzem © archiwum

Zebrania wiejskie organizowane w całej gminie miały na celu zapoznanie mieszkańców z planami inwestycyjnymi gminy i nowymi przepisami.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na każdym spotkaniu obecny był burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, który w razie wątpliwości zgłaszanych przez zgromadzonych odpowiadał na interesujące ich kwestie. Włodarz przybliżał również zamierzenie inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku.

Z kolei pracownik magistratu Jacek Paluszkiewicz informował o nowych przepisach dotyczących handlu alkoholem. Magistrat, by wdrożyć nowe prawo przedstawiał projekty dwóch uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie. Chodzi o usytuowanie miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Druga dotyczy ustalenia maksymalnej liczy zezwoleń na ich sprzedaż. Urzędnik przedstawił proponowane miejsca w gminie.

Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez wszystkie wsie. Teraz na najbliższej sesji Rady Miejskiej rajcowie zdecydują o ich ostatecznym kształcie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzajcych dzie wyborw i a do chwili zakoczenia gosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatw w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy majcych charakter agitacji wyborczej moe zosta uznana za naruszenie przepisw ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagroony kar grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z pn. zm.)