• Sulmierzyce
  • środa, 17 październik 2018 09:48
  • Artykuł sponsorowany
  •   109

Inwestowaliśmy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców

Inwestowaliśmy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców
Inwestowaliśmy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców © archiwum

Możemy mówić o sporym sukcesie inwestycyjnym w Grodzie Sulimira. Środki lokowano głównie w infrastrukturę drogową. I można je liczyć w milionach. – Ale co najważniejsze – inwestowaliśmy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – mówi Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sztandarową inwestycją w Sulmierzycach, na którą czekano od lat, była przebudowa Alei Klonowicza, zlokalizowanej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 444. Zadanie realizowano w latach 2015-2016, a inwestorem był Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Remont sześciuset metrowego odcinka kosztowała niemal 3 mln zł. – Dzięki tej inwestycji z ulgą odetchnęli przede wszystkim mieszkańcy, którzy domy zlokalizowane są wzdłuż tej drogi, po której porusza się ciężki transport – wskazuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

Większość inwestycji drogowych w mieście to czasy obecnego włodarza. Finansowane były z budżetu samorządu, a także przy pomocy środków zewnętrznych. Mowa m.in. o przebudowie ulic – Granowice, Stryczyńskiego i Tyczyńskiego. – W sumie wydaliśmy na to ponad 2 mln 300 tys. zł, z czego niespełna milion złotych stanowiło dofinansowanie ze środków zewnętrznych – wylicza burmistrz. Dzięki wykonanym pracom mieszkańcy Grodu Sulimira otrzymali do dyspozycji ponad 1 200 m dróg asfaltowych i chodników. Ponadto przebudowano ponad 400 metrów, będącego w zarządzie powiatu, chodnika przy ul. Kaliskiej, co w sumie pochłonęło 325 tys. zł, z czego 130 tys. zł, stanowił wkład własny miasta.

CIĄGLE BUDUJEMY
Trwa modernizacja kolejnych dróg w mieście. – Ruszyła przebudowa ulicy Jana Pawła II. Dzięki niej wyremontowanych od podstaw zostanie niemal 500 m jezdni. Wybudowane zostanie odpowiednie i kanalizacja deszczowa. Inwestycja warta jest ponad milion złotych, z tego 611 tys. zł to dofinansowanie ze środków wojewody wielkopolskiego – wskazuje Dębicki. Prace trwają także przy Klonowicza, gdzie przebudowywana jest ścieżka pieszo-rowerowa. Wartość zadania to 221 tys. zł, z czego 82 tys. zł to dofinansowanie z puli LGD „Okno Południowej Wielkopolski”.

OŚWIATA – INWESTYCJA W NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ
Finansowy rozmach nie ominął także oświaty. W przedszkolu przeprowadzone zostały prace remontowo-budowlane, które miały na celu przystosowanie placówki do wymogów ochrony przeciwpożarowej. – Pochłonęło to 300 tys. zł – wylicza burmistrz Sulmierzyc. Zaś miejscowa szkoła wzbogaciła się o 20 nowych stanowisk komputerowych -  wartych 50 tys. zł, a także tablice interaktywne, projektory oraz głośniki. Wartość sprzętu to 17 500 zł, z czego 14 tys. zł, to kwota dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego.

I COŚ DLA NAJMŁODSZYCH
Na przestrzeni ostatnich czterech lat pamiętano także o innych newralgicznych miejscach w mieście. Zmodernizowano m.in. budynek ośrodka zdrowia (397 tys. zł), wykonano z Kostku brukowej drogę dojazdową wraz z odwodnieniem do cmentarza przy ul. Błonie (145 tys. zł), wybudowano sieć wodociągową i kanalizacyjną przy Mencfeldowskiego (239 tys. zł) oraz postawiono dwie wiaty przystankowe (10 tys. zł). – Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych naszych mieszkańcach. Postawiliśmy nowe ogrodzenie, wiatę z ławeczkami, zamontowaliśmy piłkochwyt oraz dokonaliśmy nasadzeń na placu zabaw przy Powstańców Wielkopolskich. W sumie wydaliśmy na to 47 tys. zł – wylicza Dariusz Dębicki. Ponadto wyremontowaliśmy salkę gimnastyczną na osiedlu Ciechańskiego a także zamontowano, za 20 tys. zł, nowe urządzenia zabawowe na placu zabaw przy ul. Starokościelnej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)