• Krotoszyn | Zduny
  • piątek, 26 październik 2018 11:07
  •   669

Dotacje dla Krotoszyna i Zdun

Dotacje dla Krotoszyna i Zdun
Dotacje dla Krotoszyna i Zdun © Sebastian Kalak

W poniedziałek, 15 października doszło do podpisania umów o dofinansowanie inwestycji w gminach Krotoszyn oraz Zdun. Chodzi o dwa projekty – „Przebudowa Wiejskiego Domu Kultury w Wielowsi w celu wykorzystywania obiektu jako infrastruktury kulturalnej” i „Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Chachalni”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Obie umowy kontrasygnował Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa Wielkopolskiego. Na przebudowę domu kultury w Wielowsi gmina Krotoszyn otrzyma dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcję kulturalne” w ramach zadania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich’, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem inwestycji jest poprawa efektywności użytkowania obiektu w Wielowsi. W ramach tego zadania przewidziano m.in. zmniejszenie budynku poprzez rozbiórkę fragmentu, wydzielenie nowego zaplecza kuchennego, przebudowę sanitariatów i pomieszczenia na kotłownię oraz termomodernizację obiektu z ociepleniem ścian zewnętrznych i dachu wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim 2018-2019.

Na rozbudowę świetlicy w Chachalni gmina Zduny otrzyma dofinansowanie w kwocie 328 tys. zł, również z PROW 2014-2020. Dzięki temu przedsięwzięciu mieszkańcy sołectwa zyskają nową przestrzeń. Ponadto projekt przewiduje zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz zakup wyposażenia kuchni. Świetlica w Chachalni będzie wyposażona w ogniwa fotowoltaiczne, a ogrzewana będzie matami grzewczymi na prąd. Inwestycja ruszy wiosną przyszłego roku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)