• wtorek, 30 październik 2018 12:14
  • 37 zdjęć
  •   137

Żołnierz w krotoszyńskim „Słoneczku”

Żołnierz w krotoszyńskim „Słoneczku”
Żołnierz w krotoszyńskim „Słoneczku” © Sebastian Kalak

W krotoszyńskim przedszkolu „Słoneczko” spotkał się z dziećmi żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. St. szeregowy Tomasz Mikstacki opowiedział o misji pokojowej ONZ na terenie dawnej Jugosławii, w której uczestniczył, oraz pokazał sprzęt, jakim dysponowali tam żołnierze.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do spotkania z jedną z grup przedszkolnych doszło 11 października. – Temat przewodni to tolerancja i niesienie pomocy innym ludziom. Wojskowi pomagają nie tylko w swoim kraju, ale i również za Grabnica – mówi Tomasz Mikstacki. Sam brał udział w wojskowej misji pokojowej Organizacji Narodów Zjednoczonych w latach 1994-95. Po powrocie nie pozostał w czynnej służbie.

Dzieciom opowiedział o codzienny, życiu żołnierza. Pokazał maluchom hełm, mundur inne elementy wyposażenia, takie jak tzw. arafatka, kominiarka czy gogle taktyczne. Zaprezentował zestaw survivalowy. Dzieci mogły wejść do śpiwora i położyć się w nim na karimacie, aby poczuć, jak muszą sobie radzić wojskowi w trudnych warunkach. – Jedna z dziewczynek powiedziała, że chce pójść do wojska – mówi z uśmiechem pan Tomasz.

6 października Mikstacki wstąpił do 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Ponieważ ma uprawnienia zawodowego kierowcy, skontaktowała się z nim kaliska wojskowa komisja uzupełnień. Od niedawna Mikstacki jest również członkiem ochotniczej straży pożarnej.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)