• Zduny
  • środa, 31 październik 2018 11:09
  •   188

Wymień piec, jest szansa, że dostaniesz dotację

Wymień piec, jest szansa, że dostaniesz dotację
Wymień piec, jest szansa, że dostaniesz dotację © archiwum

Masz stary kocioł centralnego ogrzewania? Wymień go na owy. Jeśli się na to zdecydujesz, otrzymasz wsparcie z gminy. Może to być nawet 2 500 zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Oczywiście warunki są takie – kocioł musi być ekologiczny albo gazowy, elektryczny czy olejowy. Musi mieć wyłącznie automatyczny sposób podawania paliwa i nie może mieć tzw. awaryjnego rusztu czy też elementów umożliwiających jego zamontowanie. Ponadto musi być głównym źródłem ogrzewania budynku lub lokalu mieszkalnego przez okres minimum 5 lat.

– Nie udziela się dotacji na zakup przenośnych urządzeń grzewczych lub kotów na przepracowany olej, instalowanie ogrzewania w nowo budowanych obiektach instalowanie urządzeń grzewczych emitujących spaliny bezpośrednio do ogrzewanych pomieszczeń oraz instalowanie systemów ogrzewania kominkowego – czytamy w regulaminie określającym warunków przyznawania dotacji. I jeszcze jedno.

Wsparcie udzielane jest jednorazowo w wysokości 50% ceny zakupu i montażu nowego kotła, nie więcej jednak niż wspomniane już 2,5 tys. zł brutto – poniesionych i udokumentowanych kosztów. Na pomoc nie mogą liczyć ci, którzy, już wcześniej z innego źródła skorzystali z dofinansowania przy wymianie kotła. Jeśli więc spełniasz warunki i chcesz sięgnąć po kasę złóż wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami w zdunowskim urzędzie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)