• Krotoszyn
  • czwartek, 06 grudzień 2018 10:59
  •   114

Kiedy powstanie wybieg dla psów?

Kiedy powstanie wybieg dla psów?
Kiedy powstanie wybieg dla psów? © archiwum

Pytań do burmistrza gminy Krotoszyna nie brakuje. Jeden z internautów pyta – Kiedy doczekamy się wybiegu dla psów przy schronisku? Czy to tylko były obiecanki przedwyborcze?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Burmistrz oczywiście bardzo dobrze zna problemy krotoszyńskiego schroniska i tłumaczy całość sprawy. Okazuje się, że wybieg dla psów – z programu wyborczego burmistrza – zostanie wykonany przez promenadzie, podczas jej rewitalizacji. Natomiast związek „Eko Siódemka” rozważa także utworzenie wybiegu dla podopiecznych schroniska, ale nie jest w stanie wskazać jednoznacznie, kiedy taki teren zostanie wyodrębniony.

Związek nie jest właścicielem gruntu pod schroniskiem i nie posiada środków na zakup dodatkowego terenu. W przypadku pozyskania/wydzielenia przez jakikolwiek inny podmiot/organ dodatkowej działki, wówczas w ramach posiadanych środków finansowych rozważy wykorzystanie przedmiotowego gruntu na psi wybieg. Eko Siódemka nie jest jednostką organizacyjną miasta i gminy Krotoszyn, dlatego pytania do niej można zadawać bezpośrednio, osobiście lub telefonicznie – informuje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Jedno jest jednak pewne, że wybieg w schronisku przydałby się z pewnością. Psiaki mogłyby się wybiegać co jest dla nich ważne.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)