• Rozdrażew
  • piątek, 07 grudzień 2018 09:17
  •   89

Wójt przedstawił raport o stanie gminy

Wójt przedstawił raport o stanie gminy
Wójt przedstawił raport o stanie gminy © archiwum

Wójt Mariusz Dymarski podczas sesji inauguracyjnej 22 listopada przedstawił nowo wybranym radnym informację o stanie gminy na dzień rozpoczęcia kadencji. Wykonanie budżetu po stronie dochodów wyniosło do tej pory 86 proc., a wydatków – 71 proc.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Według nowych przepisów dotyczących samorządu gminnego po wprowadzeniu kilku nowości, jak np. 5-letnią kadencję, wójt nie miał już obowiązku zdawać nowo wybranym radnym raportu o stanie gminy, który byłby obligatoryjny w przypadku wybrania na włodarza zupełnie nowej osoby. Mimo takich niuansów wójt wybrał formę tradycyjną i w zwięzłym wystąpieniu przypomniał radnym, jak wyglądała mijająca kadencja oraz jaki jest stan finansów gminy na dzień 31 października.

Według raportu wójta dochody gminy Rozdrażew wyniosły do tej pory 22,76 mln zł, co oznacza realizację na poziomie 86 proc. Wójt zapewnił, że procent ten będzie jeszcze większy, kiedy ostatecznie zostanie rozliczona inwestycja budowy dróg i chodników w Dzielicach i innych miejscowościach, w których występuje element finansowania zewnętrznego.

Według stanu na 31 października wydatki gminy wyniosły 24,66 mln, co oznacza realizację na poziomie 71 proc., co jest poziomem bardzo dobrym i optymistycznym. – Za najważniejsze inwestycję w gminie Rozdrażew w mijającej kadencji należy uznać termomodernizację Ośrodka Zdrowia w Rozdrażewie przy ul. Krotoszyńskiej, co znacznie poprawiło komfort pacjentów medycznych. Nie mniej ważne były inwestycje drogowe, by wspomnieć o przebudowie drogi gminnej w Dzielicach i ulicy Kompanii Rozdrażewskiej w Rozdrażewie. Wykonaliśmy, z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego, tłuczniową podbudowę dróg gminnych w Nowej Wsi i Trzemesznie, a wraz ze Starostwem Powiatowym zrealizowaliśmy budowę ścieżki rowerowej w Rozdrażewie przy ul. Krotoszyńskiej i chodnika w Trzemesznie. Warto też wspomnieć o takich przedsięwzięciach, jak wymiana pieca centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej w Dąbrowie wraz z wymianą okien. Powstał też  plac zabaw w Rozdrażewku, co było oczekiwane przez mieszkańców od dłuższego czasu – wyjaśniał niuanse gminnego budżetu wójt Mariusz Dymarski.

Warto podkreślić, że Rada Gminy sprawnie posługuje się aplikacją komputerową e-sesja, dzięki czemu raport o pełnej treści (a ma on aż 3 strony formatu A4) został przesłany wszystkim radnym na nowe tablety służące do głosowania oraz własne do odbierania komunikatów firmowych przez biuro obsługi rady.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)