• Rozdrażew
  • poniedziałek, 10 grudzień 2018 09:29
  •   96

Więcej pieniędzy dla pozarządowych

Więcej pieniędzy dla pozarządowych
Więcej pieniędzy dla pozarządowych © archiwum

Na znacząco większe niż dotąd pieniądze mogli liczyć organizacje pozarządowe z terenu gminy Rozdrażew. W przyszłorocznym budżecie zabezpieczono dla nich 41 tys. zł. W poprzednim było to 32 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Radnych poinformowano o tym podczas obrad komisji stałych, które miały miejsce 27 listopada. Jednym z procedowanych projektów uchwał było zatwierdzenie rocznego programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3. ust 3. ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na 2019 r.

Na terenie gminy działa wiele stowarzyszeń, np. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich czy stowarzyszenie „Inspiracje”. – Wiem od dawna, że organizacje te wykonują kawał dobrej pracy w celu kulturalno0społeczno-sportowego rozwoju naszej gminy – stwierdził rozpoczynając dyskusję wójt Mariusz Dymarski. Przypomniał też tegoroczny wyjazd na galę do stolicy województwa, na uroczyste rozdanie nagród. – Ten czas, kiedy trzymaliśmy się za ręce, czekając na wyczytywanie i nagrodzenie, był niezapomnianą chwilą dla całej delegacji – skomentował. Dodał, że wszyscy członkowie czuli, iż są świadkami czegoś niezwykłego.

Przewodnicząca komisji spraw społecznych, Jolanta Adamiak, która była w składzie delegacji, dodała: – Rozmach imprezy robił piorunujące wrażenie. Wracaliśmy do domu szczęśliwi, iż jesteśmy cząstką Wielkopolski i że nasze działania są dostrzegane przez decydentów.

Jolanta Adamiak dodała również, iż otrzymuje w Poznaniu wyróżnienie jest dla niej nie tylko przedmiotem dumy, ale przede wszystkim bodźcem do dalszej wytężonej społecznej pracy na rzecz mieszkańców gminy. Głosowanie okazało się formalnością. Wszyscy radni z komisji społecznej opowiedzieli się za zwiększeniem kwoty dla organizacji pozarządowych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)