• Krotoszyn
  • poniedziałek, 10 grudzień 2018 09:54
  •   123

Radni wybrali szefów wszystkich komisji

Radni wybrali szefów wszystkich komisji
Radni wybrali szefów wszystkich komisji © Sebastian Kalak

Natalia Robakowska – przewodniczącą komisji budżetowo-gospodarczej, Sławomira Kalak – komisji rewizyjnej, Darian Paszek – komisji społecznej. Nową komisję skarg, wniosków i petycji powierzono Krzysztofowi Grzempowskiemu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na ubiegłotygodniowej sesji krotoszyńskiej rady miasta wybrano władze komisji stałych. 21. Rajców opowiedziało się jednogłośnie za kandydaturą Sławomiry Kalak z PiS na stanowisko przewodniczącej komisji rewizyjnej.

20 głosów poparcia otrzymała Natalia Robakowska (Samorządowa Inicjatywa Obywatelska) jako kandydatka na szefową komisji budżetowo-gospodarczej. Od głosu wstrzymała się jedynie Zofia jamka z PSL. Jednogłośnie zaaprobowano Dariana Paszka (PSL) w roli przewodniczącego komisji społecznej.

O funkcję przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji ubiegali się Krzysztof Grzempowski (PSL) i Mariusz Urbaniak (PiS). Pierwszego z wymienionych poparło 16 radnych, Urbaniaka 5 pozostałych.

Wybrano również składy poszczególnych komisji. Do komisji rewizyjnej, której głównym zadaniem jest kontrolowanie urzędu, instytucji i jednostek podległych gminie, weszli przedstawiciele prawie wszystkich reprezentowanych w gminie opcji. Są to – Krzysztof Kierzek, Andrzej Pospiech i Jan Zych z PSL, Roman Olejnik z PO, Grzegorz Majchrzak z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego, Magdalena Ilnicka-Grzymska z PiS, Bartosz Kosiarski z Krotoszyn na Nowo.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)