• Konarzew
  • środa, 09 styczeń 2019 11:47
  •   112

Będzie ścieżka rowerowa w Konarzewie

Będzie ścieżka rowerowa w Konarzewie
Będzie ścieżka rowerowa w Konarzewie © Sebastian Kalak

800-metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przez Konarzew (gm. Zduny) planują wybudować „na spółkę” samorządowcy ze Zdun z powiatem. Kosz inwestycji to około 800 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Ścieżkę realizuje powiat i on jest inwestorem głównym. Powiat też wybierze wykonawcę zadania – zaznacza Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu. Jedyna niewiadoma to – w którym miejscu ma zacząć się jej budową? Okazało się, że o tym zadecydować mają mieszkańcy Konarzewa. – Na zebraniu mieszkańcy wskażą, gdzie bardziej zasadne jest wybudowanie ścieżki – wyjaśnia Miłosz Zwierzyk. I dodaje, że koszt realizacji zadania podwyższają kwestie związane z odwodnieniem. – Kiedyś był rów a dzisiaj go nie ma. Trzeba skanalizować teren, by gdzieś odprowadzić wody opadowe ze ścieżki – wskazuje urzędnik.

Planowany odcinek nie jest zbyt długi, więc jeżeli budowa miałaby się rozpocząć od strony krajówki, to dojdzie do przejazdu kolejowego. Zaś gdyby łopata miałaby być wbita w centrum wsi, budowa ruszyłaby od biblioteki a zakończyła się w połowie wioski. Swoich obaw nie krył konarzewski radny. – Czuję, że będzie wojna, bo mieszkańcy będą musieli zdecydować, co będzie im bardzo pasowało – stwierdził Robert Marciniak. W styczniu się okaże.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)