• Krotoszyn
  • czwartek, 10 styczeń 2019 09:06
  •   120

Powstanie sieć gazowa na wsiach?

Powstanie sieć gazowa na wsiach?
Powstanie sieć gazowa na wsiach? © Sebastian Kalak

Czy Lutogniew, Salnia, Gorzupia – doczekają się sieci gazowe? – Czy takie projekty są? – zastanawia się Arkadiusz Stelmaszyk, reprezentant Prawa i Sprawiedliwości w krotoszyńskiej radzie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sieć gazowa jest sukcesywnie rozbudowywana, ale tylko na terenie miasta. – I praktycznie codziennie dostajemy nowe wnioski odnośnie przyłączy gazowych i rozbudowy sieci. Głównie dotyczą one nowych odcinków dróg – wskazuje Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej krotoszyńskiego magistratu. Jednak – przynajmniej na dziś – nie ma planów, żeby wejść z siecią na obszary wiejskie gminy Krotoszyn.

Choć nie jest to niemożliwe. – Jest możliwość, żeby gaz był także dostępny na wsiach. Pod warunkiem, że wszyscy sąsiedzi będą chcieli – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Wszystko więc zależy od potencjalnych odbiorców. – Gdyby na jakimś osiedlu na wsi pojawiła się chęć wszystkich mieszkańców, żeby zmienić czy zainstalować piece gazowe, to są takie stacje, w których się gromadzi gaz, przyjeżdża cysterna, tankuje te stacje i można korzystać. Przedstawiciele PGNiG mówili, że ceny będą przystępne – zapowiada włodarz miasta.

Pytanie tylko, czy znajdą się chętni, którzy przekonają całe osiedle do zmiany ogrzewania na ekologiczne?

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)