• Krotoszyn
  • środa, 16 styczeń 2019 10:06
  •   95

Po co burmistrz spotyka się z księżmi?

Po co burmistrz spotyka się z księżmi?
Po co burmistrz spotyka się z księżmi? © Piotr Barański

Burmistrz Krotoszyna zaprosił księży do urzędu. Przełamał się opłatkiem z duchownymi, a następnie wszyscy zaśpiewali kolędy. Wzbudziło to oburzenie jednego z mieszkańców miasta.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Czy normalne jest, że głowa instytucji świeckiej spotyka się z księżmi? Czemu to służy jeśli chodzi o misję samorządu? Jakie są efekty dla mieszkańców i miasta? – dopytywał. Co na to włodarz? – Religia katolicka jest dominującą w naszym społeczeństwie, dlatego spotkania z księżmi są nie tylko przejawem poszanowania umowy konkordatowej, ale i wyrazem szacunku dla przekonań większości mieszkańców – przekonywał Franciszek Marszałek.

Podkreślał również, że gmina wspiera finansowo opiekę nad zabytkowymi kościołami, a księża uczestniczą w wielu lokalnych wydarzeniach. – Co roku świętujemy dzień naszego patrona, a wolą mieszkańców było, aby został nim bł bp Michał Kozal. Wspólnie z duchownymi katolickimi organizujemy obchody innych świąt, jak np. spotkanie przy szańcu w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę – wylicza burmistrz.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)