• Chachalnia
  • środa, 16 styczeń 2019 11:59
  •   112

Kto rozbuduje świetlicę?

Kto rozbuduje świetlicę?
Kto rozbuduje świetlicę? © Sebastian Kalak

Jest kłopot ze znalezieniem firmy, która rozbuduje świetlicę w Chachalni (gm. Zduny). Inwestycja warta jest 515 tys. zł, z czego 328 tys. zł to środki europejskie w ramach PROW.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ma być realizowana na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”, a więc wykonanie projektu oraz wykonanie prac spoczywa na barkach wykonawcy. Wprawdzie samorząd rozpisał przetarg na przeprowadzenie zadania, ale go unieważnił, ponieważ żaden z oferentów nie spełnił wszystkich wymogów.

W sumie chęć przeprowadzenia prac w budynku wyraziło czterech przedsiębiorców – Zakład Budowlany „Jan-Bud” z Zalesia Wielkiego (499 tys. zł), „Budomax” z Ostrowa Wielkopolskiego (777 tys. zł), „Mal-Pol” z Krotoszyna (591 tys. zł) oraz konsorcjum firm „Ludzis” i „Krysbud” ze Zdun (799 tys. zł. Oferta pierwszego z wykonawców została oceniona najwyżej, jednak przedsiębiorca nie spełnił warunku związanego z posiadaniem wystarczających środków finansowych na rachunku bankowym  w wysokości nie mniejszej niż 100 tys. zł. Pozostali oferenci zostali odrzuceni z powodu braków formalnych bądź ich oferta przewyższała wysokość środków zabezpieczonych na realizację zadania. Dlatego też gmina rozpisała kolejny przetarg.

Natomiast po zakończeniu inwestycji, co ma nastąpić w grudniu, oprócz dodatkowej powierzchni, świetlica w Chachalni ma zyskać także nową i zagospodarowaną przestrzeń wokół obiektu. Dodatkowo zakupione zostanie wyposażenie kuchni.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)