• Krotoszyn
  • piątek, 18 styczeń 2019 09:38
  • 27 zdjęć, Wideo
  •   113

TACY nie INNI oraz LOREM noworocznie

TACY nie INNI oraz LOREM noworocznie
TACY nie INNI oraz LOREM noworocznie © Sebastian Kalak

W niedzielę, 30 grudnia odbyły się dwa koncerty. W Krotoszynie zagrali – TACY nie INNI, a w Sulmierzycach – LOREM.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

 

TACY nie INNI zagrał w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. To tam zebrali się licznie mieszkańcy Krotoszyna, a po koncercie ks. dr Aleksander Gendera, proboszcz krotoszyńskiej Fary zapowiedział, że liczy na bis, a wpływy puszki postawionej w czasie koncertu, będą przeznaczone na płytę dla młodych muzyków.

Zespół powstał w lutym 2017 r. i zajął on wysokie, drugie miejsce zespołu podczas II edycji muzycznej imprezy AleMuzaFest 2017, która odbyła się we wrześniu 2017 r. w Jarocinie. W skład zespołu wchodzą – Franciszek Rosik (instrumenty klawiszowe), Krystian Tomza (gitara basowa), Mateusz Kaźmierczak (trąbka), Miłosz Maciejewski (perkusja) i Stanisław Swora (wokal, gitara). Członkami zespołu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie 9na Błoniu) oraz jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach.

Zespół gra zazwyczaj piosenki ponadczasowe rockowo-popowe, rovery Czerwonych Gitar jak i Zakopower, czy też piosenki Anny jantar, Kobranocki i Oddziału Zamkniętego, a także swoich autorskich piosenek. Band jesienią koncertował w klimacie piosenek patriotycznych, a ostatnio bardziej świątecznych. I te zyskały sobie popularność. W tej kategorii muzycznej zespół również ma swoją autorską piosenkę, którą jest „Krotoszyńska kolęda”. Mieszkańcy poprosili o bis, a muzycy chętnie go zagrali, czym publiczność odwdzięczyła się długą owacją na stojąco.

W tym samym czasie w siedzibie Sulmierzyckiego Domu Kultury odbył się koncert pn. „Noc ludu” w wykonaniu zespołu LOREM. Sala – i w tym przypadku – pękała dosłownie w szwach! Zespół tworzą osoby pochodzące z Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego i Sulmierzyc. W skład zespołu wchodzą – Weronika Szymańska (wokal), Mariusz Tryba (gitary), Michał Chwaliński (instrumenty klawiszowe), Krystian Błaszczyk (trąbka), Jakub Karpiński (puzon), Michał Bochniak (gitara basowa), Bartek Błaszczyk (perkusja) oraz Damian Chudy (trąbka).

W 2015 r. zespół LOREM został laureatem Krotoszyńskich talentów zdobywając wszystkie nagrody, a także wygrali konkurs na piosenkę o Krotoszynie. Ich sukcesy długo by jeszcze wymieniać. W listopadzie 2016 r. zespół zdobył nagrodę na Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych w Grodkowie, zaś w marcu 2017 r. – nagrodę publiczności podczas Zimowej Giełdy Piosenki na Piastonaliach w Opolu.

Do zespołu dołączyła wokalistka Weronika Szymańska, uczestniczka 8 edycji programu „The Voice of Poland” w drużynie Andrzeja Piasecznego.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)