• Kuklinów
  • środa, 30 styczeń 2019 10:59
  •   37

Będzie chodnik w Kuklinowie

Będzie chodnik w Kuklinowie
Będzie chodnik w Kuklinowie © Sebastian Kalak

Blisko kilometrowy odcinek chodnika wzdłuż ulicy Krotoszyńskiej w Kuklinowie (gm. Kobylin) powstać ma jeszcze w tym roku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Krajówka nr 36 jest trasą, po której porusza się coraz więcej samochodów, więc powstanie chodnika w tym rejonie jest priorytetem – informuje Władysław Konieczny, sołtys Kuklinowa. I od mniej więcej dwóch-trzech lat wymienia się korespondencją z delegaturą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wskazując na konieczność powstania chodnika przy krajówce.

Bo – jak mówi – chodzi o bezpieczeństwo pieszych oraz komfort poruszania się przez miejscowość. – Chodnik, o który zabiegamy biegłby do skrzyżowania z drogą na Pogorzelę, a z drugiej strony w kierunku ostatnich posesji w Kuklinowie patrząc w kierunku Kobylina – opisuje sołtys. W sumie – w dwóch odcinkach – miałby około kilometra długości.

I są dobre wiadomości. – Inwestycja polegająca na położeniu chodnika w ciągu DK nr 36 w miejscowości Kuklinów jest przewidziana do realizacji w 2019 roku – czytamy w piśmie od GDDKiA. Z tego faktu cieszy się Władysław Konieczny. Ale zachowuje pewną ostrożność. – To jednak jest GDDKiA iu decyzje zapadają na szczeblu centralnym, ale czekamy, aż budowa ruszy, bo jesteśmy dobrej myśli – podsumowuje sołtys.

Cieszą się także mieszkańcy. – Dzieci idące do szkoły nie będą musiały maszerować poboczem, a i dorośli będą mogli bezpiecznej poruszać się z jednej części wsi do drugiej – mówią ludzie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)