• Krotoszyn
  • wtorek, 19 luty 2019 11:51
  •   26

Spotkanie noworoczne TMiBZK z Krotoszyna

Spotkanie noworoczne TMiBZK z Krotoszyna
Spotkanie noworoczne TMiBZK z Krotoszyna © Sebastian Kalak

W środę, 31 stycznia, w restauracji „Cristal” odbyło się spotkanie noworoczne Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. W spotkaniu wzięło udział sporo osób. Nie brakowało przemów i słodkiego poczęstunku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, Antoni Korsak. O działaniach w 2018 r. poinformowała z kolei zebranym wiceprezes Alina Kajewska. Miniony rok obfitował w wiele wydarzeń.

Miniony rok to nie tylko 25-lecie działalności TMiZBK, którą można było zobaczyć na prezentacji, ale również 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji wyświetlono krótkometrażowy filmik „Orzeł wędrowny” Pawła Płócienniczaka.

TMiBZK istnieje od 1992 roku i aktualnie liczy 54 członków. Jest otwarte na wszystkich interesujących dziejami naszej małej ojczyzny. Pracami kieruje zarząd: Antoni Korsak (prezes), Alina Kajewska (wiceprezes), Grzegorz Śnieciński (sekretarz), Jan Piękniewski (skarbnik) oraz Jarosław Chmielarz, Piotr Mikołajczyk i Paweł Mizera (członkowie).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)