• Krotoszyn
  • środa, 20 luty 2019 11:14
  • 3 zdjęcia
  •   98

Co słychać na placu budowy szpitala?

Wznosozne są sciany pierwszego piętra
Wznosozne są sciany pierwszego piętra Wznosozne są sciany pierwszego piętra © SPZOZ Krotoszyn

Bez przerw – nawet mimo niesprzyjającej aury – postępuje rozbudowa krotoszyńskiego szpitala. W szybkim tempie rośnie pierwsza kondygnacja dobudowanej części lecznicy powiatowej. Ruch na budowie nie ustaje, o czym można się przekonać przechodząc zbiegiem ulic Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Całkowicie zakończono wykonywanie fundamentów obiektu oraz podbudówkę, pod posadzki parteru. W 95 proc. ukończono ściany parteru i niemal w całości, znajdujący się nad nim, strop. Gotowe są także wszystkie słupy i podciągi pierwszego poziomu, a także betonowe schody na jednej z trzech klatek schodowych.

W tej chwili trwają prace murarskie ścian pierwszego piętra, wykonano tam także ściany żelbetowe dla jednej z klatki schodowej. Ekipy budowlane oczekują dostawy zbiornika retencyjnego na wodę i elementów stropów prefabrykowanych nad pierwszym piętrem.

Największa inwestycja w dziejach Powiatu Krotoszyńskiego realizowana jest w ramach projektu o nazwie „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”. Środki na nią pozyskano w ramach instrumentu JESSICA 2 – działanie 9.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. A ściślej mówiąc o poddziałania 9.2.3, który nosi nazwę „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych – instrumenty finansowe”.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)