• Krotoszyn
  • środa, 20 luty 2019 11:32
  •   85

Nagrodzono laureatów „Pięknej Gminy”

Nagrodzono laureatów „Pięknej Gminy”
Nagrodzono laureatów „Pięknej Gminy” © Piotr Barański

W czwartek, 7 lutego, w auli krotoszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie burmistrza z sołtysami i przewodniczący rad osiedli.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie było okazją do przypomnienia najważniejszych zeszłorocznych inwestycji na terenie gminy. Punkt kulminacyjny stanowiło jednak rozstrzygnięcie konkursu pn. „Piękna Gmina 2018”, zorganizowanego przez Urząd Miejski w Krotoszynie.

Wszyscy uczestnicy konkursu, jego koordynatorzy, rady sołectw i osiedli, otrzymali podziękowania za udział i upominki. Dla trzech najlepszych przewidziano nagrody pieniężne. Jak zauważono, w tej edycji konkursu rywalizacja była niezwykle wyrównana, stąd też zbliżone nagrody. Zwycięzca otrzymał talon o wartości 2 300 zł, laureat drugiej nagrody 2 200 zł, a trzeciej – 2 100 zł. Talony uprawniają do zakupów na rzecz sołectw i osiedli.

Spotkanie uświetnił występ zespołu „Izydorki” ze szkoły w Biadkach, działający pod kierownictwem Klaudii Szuber, który jak zawsze został bardzo dobrze przyjęty. Po części artystycznej przy „małym co nieco” rozmawiano o tym, w jaki sposób wpływać na dalsza poprawę jakości egzystencji mieszkańców największej w powiecie krotoszyńskim gminy.

WYNIKI KONKURSU „PIĘKNA GMINA 2018”:
- WIELOWIEŚ, koordynator Mikołaj Naskrętski,
- BIADKI, koordynatorka Eliza Krakowska,
- BOŻACIN, koordynatorka Dagmara Wachowiak.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)