Wydrukuj tę stronę
  • Kobylin
  • piątek, 22 luty 2019 09:18
  •   37

Premier zabrał Kobylinowi skarbniczkę

Premier zabrał Kobylinowi skarbniczkę
Premier zabrał Kobylinowi skarbniczkę © Sebastian Kalak

Jolanta Nowak tylko do końca lutego będzie skarbnikiem Kobylina. Po 17 latach czuwania nad finansami gminy zamienia urząd na Regionalną Izbę Obrachunkową. Zastąpi ją Barbara Sławińska.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

 

Dotychczasowa skarbniczka Kobylina, Jolanta Nowa, poprosiła o rozwiązanie stosunku pracy z końcem lutego. Powód? Decyzją prezesa rady ministra dotychczasowa skarbniczka została powołana na etatowego członka kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. – Życzymy pani wszystkiego dobrego na nowej drodze i samych sukcesów w nowy miejscu pracy – powiedział Piotr Chlebowski, przewodniczący kobylińskiej rady. Do słów wdzięczności za 17 lat pracy dołączył się włodarz. – Dziękuję za rzetelną pracę, za zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków – powiedział Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

Skarbniczkę pożegnały gromkie brawa. – Żeby pani o nas pamiętała – powiedział do odchodzącej koleżanki Wiesław Popiołek z kobylińskiego urzędu. A rezygnująca z pracy strażniczka gminnej kasy, nie kryjąc wzruszenia, wspomniała zmarłego już Jana Waleńskiego, byłego włodarza Kobylina, który przyjmował ją do pracy. – Wiele mu zawdzięcza. To on mnie wprowadził w pracę samorządową, od ludzkiej strony – przyznała Jolanta Nowak. I z wrodzoną skromnością nie zapomniała o tych, którzy tworzą samorządność na niższych szczeblach. – Dziękuje sołtysom i Sołtyskom, społecznikom i seniorom. Zawsze byliście kochani, skromni i wyrozumiali – powiedziała Jolanta Nowak.

Podziękowała również łamiącym głosem współpracownikom, radnym i burmistrzowi Lesińskiemu, choć jak wskazała – początki ich współpracy nie były łatwe. Dała też wskazówkę, a w zasadzie instrukcję obsługi burmistrza, radnym i interesantom. – Jeśli dziś burmistrz was nie wysłucha, a wiecie, że macie racje – przyjdźcie innym razem. Nigdy nie odpuszczajcie – podsumowała.

Już 1 marca jej obowiązki przejmie Barbara Sławińska. Karierę zawodową rozpoczęła przed ośmioma laty, obejmując stanowisko referenta w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobylinie. Potem była podinspektorem ds. europejskich i zdrowia w miejscowym urzędzie, następnie podinspektorem w referacie finansowym, a obecnie pracuje jako główna księgowa w MGOPS. Jak zapewnia, swoje obowiązki skarbnika gminy, które przejmie od początku marca, będzie wypełniać z należytą sumiennością i zaangażowaniem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)