• Dzielice
  • piątek, 22 luty 2019 10:02
  •   26

Koniec z twardą wodą w Dzielicach?Jest nadzieja dla mieszkańców Dzielic (gm. Rozdrażew). Może już niedługo przestaną narzekać na twardą wodę z kranów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mieszkańcy Dzielic od lat narzekają na twardość wody z miejscowego ujęcia. Żartują nawet, że po wzięciu prysznica mają na całym ciele siniaki. Dlatego też w tym roku we wsi na pewno pojawią się nowe zbiorniki na wodę, ale jest też szansa na modernizację sieci wodociągowej.

Trzeba podkreślić, że woda w Dzielicach jest zdatna do picia, co potwierdzają regularnie badanie sanepidu. Jednak pranie, czy gotowanie w czajniku elektrycznym to już kłopot dla urządzeń. – Kamień obrasta grzałkę po kilkunastu dniach. Pralki i czajniki elektryczne najbardziej to odczuwają – mówi mieszkanka Dzielic. A sołtyska wsi nie ukrywa, że poprawa jakości wody to jedna z najważniejszych spraw, jakie chciałaby załatwić dla swoich mieszkańców. – Mamy tutaj wodę strasznie twardą, bo nasza hydrofornia jest jedną z najstarszych w gminie. Każdy by chciał mieć wodę lepszej jakości, czy do kąpieli, czy do prania – mówi Danuta Kołodziej, pierwsza gospodyni we wsi.

I nie ukrywa, że liczy na poprawę jakości po wymianie zbiorników, ale docelowo gmina chciałaby doprowadzić do modernizacji sieci wodociągowej w Dzielicach. W tym roku w ramach tego zadania zostanie dokonana wymiana zbiorników na wodę na hydroforni. Najlepszym rozwiązaniem byłby kompleksowy remont wodociągu albo nowe ujęcie wody. – Ale gmina szuka możliwości dofinansowania zewnętrznego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)