• Kobylin
  • środa, 06 marzec 2019 11:16
  •   43

Znika urzędnik, sprzęt również

470 000 zł Kobylin zaplanował na remonty dróg gminnych
470 000 zł Kobylin zaplanował na remonty dróg gminnych 470 000 zł Kobylin zaplanował na remonty dróg gminnych © Sebastian Kalak

Remonty dróg – to najczęstsze wnioski mieszkańców na każdym zebraniu sołeckim w gminie Kobylin.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Ja sobie wszystko notuję, ale powiem państwu, że mamy problem z wykonawcami – przyznał Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina. I opisał jeden z przykładów. – Umówiłem się z wykonawcą na naprawę trzech nawierzchni. Przez miesiąc nas zbywali. W końcu burmistrz zadzwonił osobiście. – Umówiliśmy się, ze przywiozą sprzęt. I wykonają pracę za ustaloną kwotę.

I przyjechała kruszarka, sprzęt do rozwożenia kruszywa, wyrównywarka i duży walec. Na roboty wykonawca miał trzy dni. – W pierwszym były wszystkie sprzęty. Ale jak o godzinie 15:00 pracownik urzędu odjechał z placu budowy, to godzinę później walce zniknąć gdzieś na inną budowę. Drugiego dnia już nie było wyrównywarki – relacjonuje Tomasz Lesińśki. Dlatego też gmina zapłaciła tylko za wykonaną pracę i podziękowała wykonawcy za dalszą współpracę. – Płacimy od wykonanej robocizny, więc nie ponieśliśmy żadnych kosztów ponad to, co zostało zrobione – wyjaśniają urzędnicy.

Włodarz Kobylina zaznacza, że nie jest to firma, która wykonuje usługi remontowe źle. – Ale jest takie zapotrzebowanie, ze podchodzą do zadań tak jak podchodzą – ubolewa Lesińśki. I dodaje. – Może gdzieś indziej jest lepiej. Nie ukrywam, że szukam wykonawcy sumiennego, który jak powie, że przyjedzie, to żeby przyjechał.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)