• Powiat krotoszyński
  • wtorek, 19 marzec 2019 09:17
  •   26

Kolejne Vademecun Edukacyjne już gotowe

Kolejne Vademecun  Edukacyjne już gotowe
Kolejne Vademecun  Edukacyjne już gotowe © Sebastian Kalak

Podczas targów edukacyjnych zaprezentowano najnowsze Vademecum Edukacyjne na rok szkolny 2019/2020, w którym można zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszych szkół ponadgimnazjalnych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

warto pamiętać, że rekrutacja młodzieży do szkół powiatu krotoszyńskiego rozpocznie się już 13 maja.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja gimnazjaliści będą mogli skorzystać z klas z rozszerzeniami, podobnie z resztą jak absolwenci podstawówek. Drzwi otwarte odbędą się w tej szkole 27 kwietnia. O godz. 9:30 odwiedzą ją absolwenci podstawówek, a o godz. 12:00 – absolwenci gimnazjum.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie równie ciekawie. O kierunkach wspominaliśmy w tym artykule. Drzwi otwarte w tej szkole odbędą się z kolei 18 kwietnia o godz. 19:00. Warto się tam wybrać z pewnością.

W Zespole Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie absolwenci podstawówek i gimnazjów będą mogli uczyć się w klasach technikum na kierunkach: informatyk, technik reklamy, ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, hotelarz, handlowiec i technik technologii żywienia. Z kolei w Branżowej Szkole I Stopnia chętni mogą zdobyć doświadczenie jako przetwórcy mięsa. Drzwi otwarte:27 kwietnia, godz. 10:00.

Bardzo ciekawie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie. Młodzież może się uczyć w technikum na kierunkach: technik usług kelnerskich z innowacją: działalność recepcji; technik mechanik; technik usług fryzjerskich z innowacją; wizaż i stylizacja paznokci; technik elektryk. W Branżowej Szkole I Stopnia z kolei w zawodzie: operator obrabiarek skrawających z innowacją mechatroniczną. Drzwi otwarte – 13 kwietnia, godz. 10:00.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim absolwenci podstawówek i gimnazjów mogą uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym w klasie mundurowej. W technikach na kierunkach: ekonomista, rolnik, technik grafii i polografii cyfrowej, technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik spedytor, technik teleinformatyk. Branżowa Szkoła I Stopnia z kolei oferuje naukę w klasie wielozawodowej. Drzwi otwarte – 4-5 kwietnia, godz. 10:00.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach w technikum młodzież może uczyć się na kierunkach: logistyk, technik usług fryzjerskich, technik turystyki wiejskiej, informatyk, tech. żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka i zdrowy styl życia. Prowadzone będą też oddziały wielozawodowe w Branżowej Szkole I Stopnia. Drzwi otwarte – 28 marca, godz. 9:00.

W Branżowej Szkole I Stopnia w Kobylinie młodzież może pobierać naukę w dowolnie wybranym  przez sobie zawodzie.

W Vademecum dostępna również oferta naszych szkół specjalnych: ZSS Krotoszyn, SOSW Konarzew i SOSW Borzęciczki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)