• Powiat krotoszyński
  • wtorek, 19 marzec 2019 09:40
  •   23

Będzie strajk nauczycieli w naszych szkołach?

Będzie strajk nauczycieli w naszych szkołach?
Będzie strajk nauczycieli w naszych szkołach? © archiwum

8 kwietnia prawdopodobnie dojdzie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli, o czym pracownicy szkół zdecydują w referendum.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W referendum musi wziąć udział co najmniej połowa uprawnionych, a jeśli większość z nich odpowie się za strajkiem, rozpocznie się on 8 kwietnia. Referendum potrwa do 25 marca. Organizowane jest we wszystkich placówkach oświatowych, których pracownicy złożyli w dyrekcjach wnioski z żądaniem wzrostu wynagrodzenia o 1 tys. zł.

Ani nasze starostwo, ani gminy z powiatu krotoszyńskiego nie mają pieniędzy na podwyżki. W mediacjach u włodarzu gmin i powiatu nie wzięła udziału tylko jedna placówka – smolicka podstawówka. Etap mediacji zakończył się, więc zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o przeprowadzeniu referendum strajkowego.

– W każdej szkole jest powołana komisja do sprawy przeprowadzenia referendum, rozprowadzane są karty do głosowania. Nauczyciel odbiera ją, a następnie głosuje, czy jest za, czy przeciwko strajkowi wobec niespełnienia żądań w zakresie podwyższenia wynagrodzenia o tysiąc złotych z wyrównaniem od stycznia – wyjaśnia Karol Kaj, prezes oddziału ZNP w Krotoszynie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)