• Krotoszyn
  • piątek, 18 styczeń 2019 10:08
  •   76

Minęło 10 lat wspólnoty

Minęło 10 lat wspólnoty
Minęło 10 lat wspólnoty © Fara Krotoszyn

„Zraniony Pasterz” to młodzieżowa wspólnota ewangelizacyjna działająca przy parafii farnej. Właśnie obchodziła 10-lecie istnienia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jej posługa jest bardzo szeroka i wpływa na formację oraz kształtowanie ducha wielu młodych ludzi także spoza parafii, wielokrotnie wspiera działalność diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.

O tym jubileuszu mogliśmy w ostatnim czasie trochę się dowiedzieć dzięki Mszy Świętej 8 grudnia, w czasie której m.in. oprócz zaangażowania w oprawę liturgii, kazanie wygłosił założyciel wspólnoty ks. Marek Muzyka.

Tydzień później w niedzielę mogliśmy zobaczyć w kruchtach zdjęcia, a w czasie kazania scenkę z ewangelizacyjnym samolotem. Wspólnota gromadzi się, przede wszystkim, na wieczornych, piątkowych modlitwach i przynajmniej raz w tygodniu na rozważaniu Pisma Świętego, przyczynia się do ożywienia parafii. Wspomnijmy tylko kilka inicjatyw – Msze z modlitwą uwielbienia, Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, spotkania w grupach dla bierzmowanych, wydanie gazetki „Zraniony Pasterz”, udział i prowadzenie rekolekcji szkolnych, udział w pielgrzymkach.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)