• Krotoszyn
  • wtorek, 19 luty 2019 12:52
  •   20

Pierścień św. Józefa dla Jana Rettiga

Pierścień św. Józefa dla Jana Rettiga
Pierścień św. Józefa dla Jana Rettiga © archiwum

Od kilku Stuleci obraz św. Józefa czczony w Bazylice Kaliskiej cieszy się niesłabnącym kultem wiernych. Ludzie różnych stanów przybywają, aby przed obliczem Opiekuna Zbawiciela powierzać Wszechmogącemu Bogu sprawy Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobiste.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W 1997 roku przed Cudownym Obrazem w Kaliszu modlił się Święty Papież Jan Paweł II, a Leon XIII, Święty Jan XXIII, Benedykt XVI i Franciszek w dowód miłości do Oblubieńca Maryi i przekazali swoje pierścienie papieskie – symbol przymierza i jedności Biskupa Rzymu ze swoim Kościołem. Wyrazili w ten sposób wiarę, że św. Józef jest patronem Kościoła Powszechnego i że otacza go szczególną opieką.

W dniu Świętego ofiarowania Pańskiego otrzymał odznaczenie diecezjalne – Pierścień św. Józefa – Jan Retting za 20 lat pełnienia posługi kościelnego w krotoszyńskiej Parze. W ten sposób Biskup Edward Janiak – Ordynariusz naszej Diecezji okazał wdzięczność Panu Janowi za dyskretną, pokorną i często milczącą pracę w świątyni oraz za wszelkie inicjatywy, mające na celu wzrost duchowy i materialny tej cząstki Ludu Bożego. Pierścień w imieniu przekazał proboszcz Parafii Farnej ks. Aleksander Gendera.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)